Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18hós lányom alig mond egy...

18hós lányom alig mond egy pár szót, már néhány hónapja ugyan azokat a szavakat mondja. Kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
Sokat beszélek vele,olvasok neki,foglalkozok vele,de mikor mondom,hogy mondja utánnam,mindig mást mond.Az apa-anya-cica stb.mondta utánnam,de mostanában nem mondja.Ki hogy van ezzel?
2009. júl. 14. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

kisöcsém 2,5 éves volt mikor elkezdett beszélni,addig szinte semmi,csak mutogatott...

most 8 éves,és le nem lehet lőni,állandóan jár a szája,és mivel inkább felnöttek között van,tulzottan ugy is beszél,mint mi

unokatesom 4éves volt mikor beszélni kezdett,előtte minden és mindenki csak "abu" volt...most kommunikáció szakon van:D

22/L

2009. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 20 hónapos, és még ő is alig beszél. Azok mennek, hogy anya, mama, papa, bumm, hamm. De mindenki azt mondta, hogy semmi baj, ez normális. Pedig anyukám állítása szerint én 9 hónaposan mondtam már, hogy anya, 10 hónaposan pedig már rövid mondatokat mondtam, azt hittem, hogy ezt fogja örökölni a fiam, de hát nem.
2009. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam koraszülött volt,és meg volt késve a beszéd-fejlődése.32 hónaposan kezdett szavakban beszélni,aztán beutalóval elmentünk egy fejlesztőbe,ahol 5 hónap alatt,azaz 3 éves korára behozta a lemaradást.Áprilisban töltötte a 3at,azóta ovis,és majd megszakadnak a dadák,olyan szövege van...
2009. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hós. apa, pápá, baba, ott ezeket mondja, ha mondja. Most mindent felfüggesztett csak az ott-ot mondja. Mutogat mindennre és mondja ott. A régi szavakra már rá sem bagózik.

Az apám unokatestvére meg 4 éves korába szólalt meg. Nem szavakat mondott hanem szavalt. Minnél késöbb kezd beszélni a gyerek annál tisztább lesz.

2009. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!