Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a kislányommal...

Mit tegyek a kislányommal hogy leszokjon a hisztiről?

Figyelt kérdés
2,5-éves a kislányom,és ha ő úgy gondolja hogy hisztizni akar hetente legalább 4X akkor nagyon dúrván csinálja.Földhöz vágja magát,mindent amit elér eldob és széttör,harap,rúgdos,örjöng,kikel magából és ilyenkor úgy viselkedik mintha nem lenne észnél.Sokan mondtak pár tippet mit csináljak de semmi sem válik be.Próbáltam a figyelem elterelést de egyszerűen semmi ilyenkor engemet bánt megpofoz stb..és persze ha bánt akkor vissza adom neki mivel hogy néz ki hogy engemet bánt,meg ha megengedem neki mindíg is ezt fogja csinálni.Egyszerűen tényleg nem tudom mit kezdjek vele.Azt mondják sok türelem kell,hát az meg van,de amikor már napokig csinálja és 6-7 órán keresztűl szerintem az már dúrva.Elvigyem Pszichológushoz?Vagy mit csináljak?
2012. júl. 15. 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve azzal sem érek el semmit ha nem figyelek rá,mert próbáltam ezt is.
2012. júl. 15. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ide pszichológus, sőt leszoktatni sem tudod róla. Ez a dackorszak, majd elmúlik. Annyit tudsz tenni, hogy ne figyelj rá, ha hisztizik. Mi például úgy csináltuk, hogy ha otthon a konyhába csapta földhöz magát, akkor kimentem az étkezőbe (innen ráláttam) és ott pakolásztam. Ha a boltban, akkor elmentem a sor végére, és ott kerestem a cuccokat. De ez sem olyan, hogy azonnal abbahagyja, kicsit próbálkozik, és abbahagyja, legalábbis nálunk. Sokan mondták nekünk is, hogy használhat egy pohár víz is, de idáig hála isten nem jutottunk el. De ha ez sem működik, próbáld ki. Remélem valaki még tud valami hasznosat mondani, mert már több ötletem nekem sincs :(

És igen, türelem! :)

2012. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hopp.. bocsi, együtt írtuk :( Akkor nincs több tippem, sajnos :( Első voltam
2012. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mondjuk ha hiszti közben megüt és te visszaütöd mit mondasz?

nyugodtan, nekem is lehet, akkor neked is!

ha megüt akkor erősen fogd meg a kezét és mond hangosan, hogy ezt nem szabad, anyának fáj!

mondjuk ha hisztizik akkor hagyd ott. csináld a dolgod, majd ha megnyugodott figyelj csak rá, akkor játssz vele, hogy érezze, akkor foglalkozol vele ha nem hisztizik.

én énekelni szoktam mikor tombol :) sokszor elkezd velem együtt énekelni :D


6-7 órán keresztül tart nálatok ez a hiszti? heti 4x? mondjuk ha ez tényleg így van akkor nem ártana nevelési tanácsadóban megkérdezni, mert dackorszakosok hisztiznek, nem is keveset, de 6-7 órán keresztül tuti nem. enyém 10-15 percig max! de az is ritka, pedig lassan 3 éves

2012. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!