Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A műtét reggelén ihat?

A műtét reggelén ihat?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak-4 éves-orrmandula műtéte lesz jövő héten pénteken,reggel fél 8-ra kell menni.Altatásban végzik,fél 9 körül.Ő reggel nem eszik,csak megiszik bő 2 dl kakaót.Vajon ez mehet most is?Ilyen bazi melegben alapból szüksége van folyadékra.Ha nem ihat,hogyan magyarázzam el neki?Természetesen a dokit is meg fogom kérdezni,ám hétvégén nem akarom zaklatni,ám mivel nyugtalanít ez a kérdés,addig is szeretnék valami információt.
2012. júl. 7. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal műtét előtt 12 órával főleg altatásnál tilos enni, inni. Kakaót meg főleg, tudtommal 1-2 pohár vizet lehet csak maximum esetleg teát. nekem régen volt már altatásos műtétem akkor tudom hogy nem ehettem meg nem ihattam semmit infúzión kaptam a a folyadékot hogy ne száradjak ki, pokoli volt ez a dolog. Igaz akkor már viszonylag elég érett voltam a dologhoz és megértettem azt hogy nem szabad és pontosan azért nem mert altatásnál meg eshet hogy elkezd hányni az ember és akkor megfulladhat miatta. Legjobb ha megkérdezed a dokit hogy mit javasol.
2012. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nektek nem adtak altatáshoz való útmutatót? Sárga színű volt nekünk, több A4-es oldal, a szülőnek kötelező elolvasni, és alá is kell írni a hozzájárulást. Most nem tudom pontosan mit és hogy, mi végül elhalasztottuk a műtétet, de a doki odaadott minden papírt, már elő voltunk jegyezve.

Abban minden le volt írva.

Az biztos, hogy nuku kakaó. Talán éjfélkor lehet utoljára fogyasztani, de nem emlékszem pontosan.

Ha addig nem ír senki pontosabbat, utána nézek szívesen, de szerintem kérj az orvostól, vagy a kórháztól, ahol műtik részletes tájékoztató papírokat.

2012. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Engem nemrég műtöttek, és éjféltől nem ihattam egy kortyos sem, vizet sem.


Enni délután 5 ig lehetett előző nap.


És hogy magyarázod meg egy 4 évesnek?

Nem szabad inni, mert kórházba megyünk, és a dr. azt mondta...

2012. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi is most megyünk majd orrmandula műtétre, majdnem 4 éves lányommal. Éjfél után nem ehet, inni vizet, enyhén cukros teát ihat. Mi reggel hétre megyünk és fogalmam sincs mikor kerülünk majd sorra, abban reménykedem, hogy nem húzzák el. Nyugi, minden rendben lesz, gyors gyógyulást kívánok. Neked pedig kitartást!!!
2012. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
NAGYON köszi a válaszokat.Gondoltam,hogy sajnos nemleges válaszokat írtok majd.A 3. válaszolónak:nem tudom,Neked van-e gyereked(nekem konkrétan 2,a 3.-al várandós vagyok),de ha ilyen egyszerűen működnének a dolgok-megmondom a kicsinek,és kész-sokkal könnyebb lenne minden(a nagyobbiknak még soha semmilyen beavatkozása nem volt,ezért új még ez a dolog).És hiába értelmes már egy 4 éves,én még olyanról nem hallottam,hogy ennyiből megértette volna egy kicsi gyerek.A 2. válaszolónak:akkor reggel jön majd az anesztes,és a dokink,mindent elmondanak majd,meg alá is íratnak.Lehet,hogy a doki magától értetődőnek tartotta,hogy éjféltől nincs evés-ivás(az evés számomra is logikus volt),hiszen engem is műtött már(altatásban),fél éve a férjemet(szintén altatásban,szintén mandulával),és anyukámat is,ergo emlékezhetnék rá,nálunk hogyan is volt.A 4. válaszolónak:hát,akkor Te sem vagy könnyű helyzetben.Szerencsére nekünk nem kell majd várni,mert fogadott doki,így biztos,hogy elsőnek műti a kisfiamat.Neked is mindent jót,kitartást,és mielőbbi gyógyulást a kislányodnak!
2012. júl. 7. 14:22
 6/14 anonim ***** válasza:
A műtét napján 0 órától már inni sem szabad!
2012. júl. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok, igen, van két gyerekem, és rendszeresen járunk vérvételre sajnos, és nem tudok mit csinálni, mondom, neki, hogy nem, és kész.
2012. júl. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez is másként van akkor:én pénteken vittem a műtét vérvételre,vizelet vizsgálatra,előtte megkérdeztem,és mondták,hogy nyugodtan adjam oda neki a kakaót is,és inni is adjak neki bőségesen!
2012. júl. 8. 10:26
 9/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt egy szó:a műtét MIATT vérvételre,vizelet vizsgálatra...
2012. júl. 8. 10:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs kérdés, ha azt mondták, nem is értem akkor a kérdést.
2012. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!