Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kertesházas mamák, lehet a...

Kertesházas mamák, lehet a gyerek a kertben felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
Ti mennyi időre hagyjátok a kertben a gyereket felügyelet nélkül? 3 éves lányom már biztonsággal mozog a kertben, és előfordul, hogy be kell szaladnom valamiért a házba, vagy még a konyhában van dolgom (onnan nem látok rá), de ő már menni akar, ilyenkor pár percre egyedül hagyom kint, de mindig parázok miatta. Ellopják? Elesik? Baj érheti? Túlreagálom, vagy tényleg ne legyen kint egyedül?

2012. júl. 2. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az ellopástól nem félek, hanem inkább a rovarcsípéstől, nem is alaptalanul, mert sajnos nemrég az arcán csípte meg valami a kisfiamat, pedig csak fél percre hagytam magára...


Vannak kutyáink, megbízhatónak gondolom őket, de azért bennem van, hogy mégsem hagyom nyugodtan a kutyák mellett.


Eleséstől sem tartok, mert az is bármikor előfordulhat.


Szóval én nem szeretem egyedül kint hagyni, legalább az egyik nagyobb testvére vele van.

2012. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

nem hagyom kint egyedül egy percre sem. ha pisilnem kell vagy meg kell kevernem a kaját akkor jön fel velem.

van medencénk, kutyánk, kút, kiskapu, még így hogy vele vagyok is történnek baleseteke...

2,5 éves

2012. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy percre sem. Tavaly nyáron ismerősünk 2 évese belefulladt a medencébe, pedig anyuka 2-3 percenként kinézett rá. Azóta duplán parázok.
2012. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

Én kinn hagyom azért pár percre őket egyedül.

Pici kert, egy 2 méter magas kerítésünk van, ami csak elektromosan nyílik bentről, meg kulccsal, de az nálam van, ezen kívül 1 db homokozó, néhány szál virág, egy terasz és a gyerekeknek egy kisház. Túl nagy galibát nem tudnak csinálni, itt bent is szoktak játszani a szobájukban egyedül, ami szerintem sokkal veszélyesebb. mint az udvarunk. Sajnos én nem tudok a nyomukban lenni egész nap megállás nélkül, mert akkor szaladna a ház. Nincs segítségem, magamnak kell mindent megoldanom.


De szerintem kertfüggő, medencés kertben nyilván nem hagynám őket kinn egyedül, vagy olyan helyen, ahol a kaput is ki tudják nyitni, ahol leselkednek rájuk veszélyek.

2012. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%
Le lehet pontozni, de én ismerem a kertünket, ha ott bármi baja lesz a gyereknek, nobel-díjat adok neki. Az egész 4m széles és kb 10m hosszú, csak fű, bokrok, teljesen körülzárt, nincs mire fölmászni, nincs honnan leesni, beleesni, még egy vödör vizet sem hagyok kinn, nem hogy pancsolót... A szobájukban is szoktak lenni, babarács mögött, az is tökéletesen bababarát - három gyerekem van, egyedül csinálok mindent, nem tudom megoldani, hogy állandóan velük legyek és sokkal veszélyesebbnek érzem, ha beszalad a kicsi a konyhába, amikor főzök és a tűzhely tele van forró mindenfélével, mint ha kinn homokozik.
2012. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Latom Gabka mi brutal anyak vagyunk, mert semmi nincs a kertunkben. :)
2012. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos hozzászólást! Viszonylag biztonságos a kertünk, bár van pár lépcső, de ezeket már ügyesen használja. De meggyőztetek, hogy így is max az az 1-2 perc fér bele, én is így érzem. Mindig magammal rángatni nem tudnám, csak oltári hisztik árán azt hiszem. Mondjuk szerencsére nem vakmerő tipus, inkább óvatos, de sose lehet tudni...
2012. júl. 2. 22:03
 18/18 anonim ***** válasza:
Három éves, a szemem mindig rajta van, a konyhából is rálátok ha épp be kell fejeznem valamit.Kész lett neki a csúszdája, most már még jobban félek, meg ugye fel van állítva a medence, szóval mindig figyelnem kell.Úgy percekig hogy nem látom, nem hagynám.Így is van hogy eltűnik szem elől, rögtön megyek utána.
2012. júl. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!