Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kertesházas mamák, lehet a...

Kertesházas mamák, lehet a gyerek a kertben felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
Ti mennyi időre hagyjátok a kertben a gyereket felügyelet nélkül? 3 éves lányom már biztonsággal mozog a kertben, és előfordul, hogy be kell szaladnom valamiért a házba, vagy még a konyhában van dolgom (onnan nem látok rá), de ő már menni akar, ilyenkor pár percre egyedül hagyom kint, de mindig parázok miatta. Ellopják? Elesik? Baj érheti? Túlreagálom, vagy tényleg ne legyen kint egyedül?

2012. júl. 2. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 évest biztosnem hagynék egyedül.Sajnos pillanatok alatt meg van a baj.
2012. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Kint lehet már egyedül ha elég biztonságos az udvar,gondolok itt arra hogy van kerítés és nem tud kimenni,ha nem tud fölmászni veszélyes helyekre,vagy esetleg beleesni valami aknába,vagy nem bánthatja állat.Persze sűrűn ránézni nem árt.
2012. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kertfüggő is ez, nomeg gyerekfüggő. De alapból akkor is csak nagyon rövid időre szabad kint hagyni.
2012. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, hogy mennyire veszélyes a kérdéses kert, van-e benne medence, súlyosan mérgező növény, magas perem korlát nélkül, ahonnan le lehet esni stb. Nálunk ilyesmi nem volt, az én öcsém már békében kint homokozott 3 évesen órákig egyedül. Persze mi hallótávolságon belül voltunk, és gyakran kinéztünk, hogy minden rendben van-e.
2012. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a 23 hónaposom is kimegy egyedül. Pici a kertünk, csak fű és néhány bokor, egy kis ház meg egy homokozó van kitéve a gyerekeknek. Teljesen körülzárt, a kerítésen belül embermagasságnál nagyobb, teljesen áthatolhatatlan orgonasövény van, a kertből csak a házon át lehet kimenni, nincs hátra másik kijárat. Sehová nem tud beleesni, nincs honnan leesni, nem tud kimenni. Én simán kiengedem. A legnagyobbom négy éves lesz, együtt is szívesen vannak kinn, bajuk nem eshet, legrosszabb esetben hasraesik a füvön, abból meg nincs nagy baj.

A teraszunk gyakorlatilag ugyanabban a magasságban van, mint a kert többi része, nincs lépcső, hogy le tudna esni... Én simán, gond nélkül kiengedem bármelyik gyereket.

2012. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én sem merném!

Keresztlányom 4 éves, nemrég náluk voltunk. Én beszaladtam pisilni, az anyja meg kénytelen volt bejönni, mert majdnem leégett a kaja.

Kb. 5-6 percet lehetett kint egyedül a gyerek, egyszer csak sírást hallottunk!

A drágám kihasználta,hogy nem vagyunk ott és próbált felmászni a kerítésre (valamelyik rokongyerektől látta pár héttel előtte) és hát persze esett akkorát, hogy azt hittem mindene eltört!

Pedig pár éve már ott laknak, elvileg nincs veszélyforrás és mégis. A gyerekek sajnos találnak maguknak!

2012. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez szerintem kerttől függ. Nekünk kicsi, hátsó kert, hátsó kaput nem tudja nyitni, kerítésre nem tud felmászni, mert olyan. Nincs semmi veszélyes a kertben. Ráadásul olyan a kijárat, hogy végig üvegablak van. Így (biztos kapok majd hideget-meleget) a másfél éves fiam arra a két percre ott merem hagyni, míg belszaladok pl. megkavarni a kaját. Rá is látok, csak el kell húznom a függönyöket. De wc-re már nem mernék elmenni.
2012. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kertfüggő, bár én akkor sem tanácsolnám, sosem lehet tudni. A mi kertünkben biztosnem hagynám egyedül, nagyon nagy a kert, meredek a garázs leálló, stb.
2012. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kislányom és még jó darabig nem fogom egyedül hagyni kinn. Nagy a kert, nem látnám hol van, de ha kicsi lenne se engedném.
2012. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a konyhában vagyok, főzök, onnan rálátok, akkor kint lehetnek. Ahogy egyik másik vagy mindkettő eltűnik a szemem elől máris kilépek megnézem mit csinálnak...

Ha csak arrébb mentek "gazolni" akkor nem szólok, ha pl lépcsőzni indultak, visszarendelem őket.

De van amikor a kapunál szomszédoznak:)

De úgy, hogy én itt bent gépezek-hajtogatok stb és ők kint, olyat nem teszek...(bár volt, hogy leléptek a lakásból- a nagy kiengedte magukat)

2012. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!