Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos kislányomat még...

17 hónapos kislányomat még bőven szoptatom, de most nincs már annyi, mert babát várok. Ez így marad vagy visszaáll?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2009. júl. 9. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
17 hónaposan már bőven le kellett volna szoktatnod a szopizásról! 5 hónapos kora körül jöhet a többi kaja, legkésöbb 1 éves korára el kell hagyni a tejet!
2009. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha keveset szopik kevés tejed lesz,de szerintem lassan leállithadod a szopit,hogy a másik babának is legyen elég.,mármint hogy megpihenjen a melled,....de gratulálok a második babához.(17hós.kislány anyukája)
2009. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Amit az első válaszadó írt szerintem egy nagy baromság. Már miért kéne leállni a szoptatással 1 éves korban? Addig szopizik, amíg van tej, amíg kell neki, és főleg mert attól hogy már nem tápláló (nyilván kap más ételt) még az immunrendszerét erősíti, lelkileg kiegyensúlyozottá teszi babát-mamát, és hadd ne soroljam!!!Nekem rengeteg tejem volt még 1 éves korában, most 16 hós a fiam, 7 hetes terhes vagyok, de még napi 1* szopizik a gyermek. És egyre kevesebb a tejem, nem igényli már annyira, és ahogy kiderült, hogy babát várok, meg is csappant a mennyiség. Szerintem már nem fog visszaállni a régi mennyiség, mert a szervezet közben készül az új babára. A nőgyógyászom mondta, hogy lehet terhesen is szoptatni. Sőt két gyereket is lehet egyszerre szoptatni, csak macerás!
2009. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem kellene erőltetni hogy vissza álljon a mennyiség. Sőt szerintem lassan le kellene szoktatni a szopizásról. Ugyanis minél később teszed meg annál nagyobb trauma lesz a kis tesó érkezése, hisz akkor már csak kicsi kaphatja meg a cicit. Na ebből szokott kialakulni a féltékenység. Amit viszont az ellenségemnek sem kívánok.

Persze te döntesz de mérlegelj. Nem biztos hogy a 17 hós lányodnak még annyira szüksége lenne az anyatejre mint majd a picinek.

2009. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Nekem ezek a cikkek sokat segítettek, mivel engem is sokan lehurrogtak, hogy még ilyen aktívan szoptatom a 1,5 éves fiamat.

2009. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok mégegyszer. Bocsi, tudom, nem erről kérdeztél, de ehhez a cikkhez kapcsolódó oldalakon, sztem találsz választ. Gratulálok a babához, és jó egészséget nektek!
2009. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Most kezd helyreállni, persze nem a régi..
2009. júl. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!