Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet nyers paradicso...

Mikortól lehet nyers paradicsomot, paprikát adni a babának? És előtte miért nem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Paradicsomot 2 évesen írják. Az én kisfiam 15 hónapos és imádja, kb 1 hónapja eszi, a paprikát is. 1 éves koráig óvatosabb voltam, de azért mostmár nem vonhatok meg Tőle mindent. Hogy miért, arra én is kiváncsi lennék, de mivel semmilyen tünetet nem okoz Nála (max. kicsípi a szája körül a bőrt), ezért én adom Neki :)
2009. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom, tegnap kapott először paradicsomot
2009. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a paradicsom elég savas azért kell főlve, lepaszírozva adni nekik sokáig. Meg hát a héja is veszélyforrás lehet, bár ha lehámozza az ember.

A paprika szerintem nem olyan gáz, bár annak is jobb a héját kisebbnek leszedni. Bár ha ki van próbálva és ügyesen biztonsággal eszi nincs gond szerintem a héjával sem. Esetleg darálva kisebb korban egy kicsi szerintem nem árthat paprikából.

2009. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom és én már adok neki friss paradicsomot, úgy hogy a héját lehúzom. Semmi baja tőle.
2009. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!