Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy a saját ágyában aludjon? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Néhány hete heverőn alszik 19 hónapos kisfiam. eleinte jól is ment a dolog, jobban aludt, mint a kiságyban, de aztán kb egy hete rákapott a mászkálásra. és mondjuk az még nem volna tragédia, hogy reggel 5-6 fele átjön, mert a kiságyban is akkortájt felébredt és jött közénk. hanem az a baj, hogy most már este 10kor jön át nagy kómásan, amikor m még nem is alszunk. múlt éjjel megszámlálhatatlnaul sokszor vittem vissza az ágyába, négy órán keresztül küzdöttünk. ebből az első másfél órát játéknak vette, a fennmaradó időben üvöltött. végül a férjem lefújta a dolgot, mert aludni akart... szóval semmi értelme nem volt az egésznek. az elalvással nincs gond, legalábbis egyelőre. szépen elalszik, de amit az első mélyebb alvásból ébredezik, már jön is át. hogyan szoktassuk le erről? és mit javasoltok? a hajnal 5-6 körüli köztünk alvás maradhat? vagy ne zavarjuk ezzel össze, hogy ekkor és ekkor lehet és ekkor meg ekkor? az a legjobb, ha teljesen "kitiltjuk" az ágyunkból? tarthatatlan már ez az állapot, de nem tudom, hogyan tudnám megértetni vele, hogy van a mi ágyunk és van az ő ágya és volna a magánéletünk is, mert azért mindennek van határa. mi éjfélnél előbb nem is nagyon szoktunk lefeküdni aludni alapesetben.

Az egész helyzetet még tetézi vagy talán okozza, hogy jó adag szeparációs szorongás van rajta, egész nap ányá, ányá megy, de közben meg ha felvenném, ölbe venném vagy bújnék hozzá, akkor meg feszíti ki magát a kezemból és nemnem! mert most minden nem nem. kér innivalót, adom neki a poharat és ellöki a kezem, hogy nemnem. ezt napjában negyvenszer is képes megcsinálni, emg ehhez hasonló dolgokat. tudom én, dackorszak, talán kicsit korán is, de már kezd elfogyni a türelmem és úgy érzem, most jön még csak a java. hogyan tudnám csírájában elfojtani, hogy a fejünkre nőjön, ha még nem késő? nappal még csak-csak tudom kezelni a dolgait, de az éjszakákkal gyre tehetetlenebbnek érzem magam. nem beszélve arról, hogy így kimozdulni se tudunk sehová :-( azon csodálkozom, hogy nem hívtak ránk rendőröket az éjjel. bár át-átkopogtak a szomszédok :-((( és már lesül a képemről a bőr a szomszédok előtt is, hogy olyan szaranya vagyok, aki képtelen megnevelni a gyerekét. :-(((

adjatok tanácsot légyszi :-(((


2012. jún. 19. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Még nincs két éves sem a kisfiad, nem is fogod tudni neki megmagyarázni, hogy ez a mi ágyunk az meg a tied. Szerintem várnod kéne még azzal a "kiiktatással" az ágyatokból. Az én kisfiam majdnem öt éves volt amikorra sikerült átszokatni a saját szobájába. Lehet, hogy tényleg dackorszaka van, akkor én az átszokatáshoz egy nyugottabb korszakot választanék.

Nem vagy szar anya, csak elfogyott a türelmed hozzá és ezt már szerintem ő is érzi és azért ilyen. Sok-sok türelmet kívánok Neked.

2012. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, várnék én szívesen, de mindhárman hisztisek és idegbetegek vagyunk, mert jellemzően keresztbe fekszik a gyerek az ágyon és valamelyikünket tuti fejbe/szájbarúg néhányszor, vagy csak szimplán dobálja magát és forgolászik. így valahogy nem pihentető az alvás és ez egyikünknek sem jó :-(

sajna most is itt áll mellettem, szűk egy óra alvás után fel-felsír, mert persze hullafáradt, de nem alszik, csak az ölemben aludna. én sokmindent megteszek a gyerekemért, de rabszolgája nem szeretnék lenni. szerintem ez így nem normális, akármennyi idős is :-( tudom, hogy tulajdonfogalma nincs még, meg látom is nap mint nap, mert még nem irigy :-) de azt azért megérthetné, hogy aludni nek ia heverőn kell, függetlenül attól, hogy az kié :-D reménytelen? másnak miért sikerül? nekem mostanában semmi, pláne ha a fiamról van szó... köszönöm a válaszod egyébként, zöld kéz részemről

2012. jún. 19. 14:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Na, most visszaaludt úgy, hogy leültem oda, ahol addig szoktam ülni, míg elalszik. ha ezt éjjel is megteszem ahányszor felébred (bár megjegyzem, szerintem azért ébred föl teljesen, mert nem talál ott), az célravezető lehet? elképzelhető, hogy néhány nap után már nem kell fel azért, hogy odaüljek a székre, mert ez mondjuk valami "bizalomjáték" a részéről?
2012. jún. 19. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:

szió, mi is végigzongoráztuk ezt, én is mindig visszavittem, és ott ücsörögtem neki, míg el nem aludt. Kb. ugyanígy 18 hó körül volt nekünk is ez, 1-2 hónapig tartott, a férjem is sikított már hajnali 4kor, hogy bakker fél6kor kel, és még mindig fent van...:-( de nem tudsz mit csinálni, rád van tapadva. Én nem simiztem, nem ringattam, max dúdolgattam neki, és ültem mellette, és hozzáért az ujjam vhol.


Most 22 hós, és este van egy kisebb :-DDD 1,5 órás hercehurca, hogy a helyén aldjuon, de utána alszik reggelig. Tartsatok ki, ez a szeparációs sz. miatt van sztem...ha megvan a bizalom, utána nyugiban lesz. Legalábbis azt kívánom...

A szomszéd már bocs, de kapja be, neki nem volt gyereke, vagy ha nincs is neki, nehogymár egy gyereksírásra legyen képe átkopogni...áá, ne vedd fel, ha nem tetszik neki, menjen, és ringassa ő, csinálja végig ő ezt a tortúrát 1 hétig, majd megnézem mennyi türelme lesz...

2012. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt kepe atkopogni,igen.valahol megertem. :-( extra hangos tud lenni a gyerekrm ha akaratossagrol van szo.dobhartyam sztem reg nem ep mar es jomagam is meg tudtam volna fojtani lehet egy kanal vizben.atlag hanyszor kellett atmenned egy ejszaka? Csak hogy more szamitsak... Koszonom a valaszodat,nagyon hasznos volt! remelem lecseng a dolog nalunkbis parvhet alat.ezek szerint az a legjobb megoldas hosszabb tavon,h ulok a kiw szekemen,mig visszaaldzik es remenykedek,h ki tudokvosonni.es mindezt akar felorankent... Ha ugy jon kiva dolog szelsoseges esetben...
2012. jún. 19. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kicsikém most 2,5 éves. Nem akar nélkülem létezni, rettentő anyás.. Ami nem is baj..

Szóval az alvást mi úgy oldottuk meg, hogy a kiságyát odatettük a mi ágyunk mellé, és most már 1 éve mellettem alszik. Nincs hiszti, nincs éjszakai ordítás, esti alvás előtti ordítás stb. Így mindenki nyugodtan alszik.

Egyébként ő 1,5 éves koráig egyedül aludt a saját szobájban, a saját ágyában de akkor egyik pillanatról a másikra úgy megváltozott, olyan jeleneteket rendezett, hogy ezt találtuk ki mint jó megoldást. Lehet nem a legjobb, de legalább mindenki nyugodtan alszik.

Amúgy dac nálunk is van, rengeteget vitázunk, leginkább az evés-ivás miatt, de másban is gyakran mond ellent...

2012. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, jóóó, én is megértem a szomszédot, mert tudom, hogy mennyire idegesítő, de most ez mire jó, hogy átkopog? nem fúrsz, hogy akkor abbahagyod..:-DDD A gyereket nem lehet kikapcsolni, erre írtam, hogy van elég baja az embernek olyankor, és akkor még a szomszéd is paráztat...szertintem szenyaság tőle...


még ami eszembe jutott, hogy megvannak a kis "alvós cuccai"? Tudod, zenélős altatóbigyóka, szőrállatka, kispárna, tudomisén...mert ezek biztonságot adnak neki...

meg nekem egy időben, ha ciki ha nem, de még tejet is adtam neki, mert éhes volt, biztos volt vmi fejlődési ugrása, vagy mi a szösz..engem már semmi nem érdekelt, csak hogy aludjon, és a férjem is tudjon, meg én is...bármit odaadtam volna neki, annyira ki voltunk merülve családilag...:-))

szió

2012. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

vannak allando alvosallatkai,de nem igazan erdekli :-(

most este 10-ig ketszer be kellett jonnom hozza,apaval mar felkeszultunk a legrosszabbra,erre 3/4 7ig meg se nyikkant! nem gondolom,h ez mostantol igy lesz,de remelem sok ilyenben lesz reszunk.

mellenkrakni nem tudom az agyat,mert nem fekszunk le ejfeligxtv,szamitogep zavarna ot. csak ket szoba van.egyik az ove,masik a nappali,ahol mellekesen a hitvesi agy is van :-)

2012. jún. 20. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!