Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eröltessem a lányomnál a...

Eröltessem a lányomnál a délutáni alvást akkor is ha nem igényli?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 és fél éves és mostanában nem igazán kenyere a délutáni alvás.Lehet hogy nem igényli már annyira mint régen?Eröltetni meg nem akarom az alvást föleg ha nem akar aludni.Este meg ugyis korán elalszik.Ti mit tennétek az én helyemben?

#délutáni-alvás
2012. jún. 14. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Békén hagynám. Én féléves (!!!) korom óta nem aludtam délután, ezt a bölcsődében teljesen el is fogadták, hagytak rajzolni alvásidőben, de sajnos az oviban nem, ezért 4 éven keresztül bámultam a plafont alvásidőben, egyetlen egyszer aludtam el (40 fokos lázzal ébredtem utána), és rendesen belesérültem az alvástémába, azóta sem szeretek aludni. Ha nem igényli, akkor a legcélszerűbb hagyni, és örülni, hogy este több a "szabadidő" :)
2012. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az oviban még nagycsoportban sem engedik, hogy ne aludjon!

Az én lányom 3 évesen hagyta el az alvást. De én ragaszkodom a csendes pihenőhöz, mert nekem is kell egy kis nyugalom. Szóval olyankor megy a szobájába, és egy 1,5 órát csendben olvasgat, vagy játszik. Ezt tudomásul is vette, és ebéd után ő mondja, hogy akkor most menjünk a szobájába. Szerintem szoktasd akkor erre rá, mert egy anyának is nagyon fárasztó reggeltől estig.

2012. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2,5 évesem se alszik mostanában. engem nem izgat, f2-3-ig csendespihi van, aztán majd télen megy oviba, ott fog aludni, el fog fáradni :)

ez van, én bevallom még szeretem is, így f8-f8-ig alszik :)

egyébként f10-10 fele fáradt el, és ugye kelt reggel ugyanúgy

2012. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, nem egyformák a gyerekek, van olyan gyermek aki tud aludni 2,5-3 órát is délután a másik meg semmit.

Az én lányom még 2 se volt amikor elhagyta az alvást délután. Bevetettem én mindent, hogy aludjon de nem aludt el - így már nem erőltetem. A csendespihenőt azért általában mi is betartjuk, akkor olvasok neki, összebújunk az ágyon, hogy picit pihizzen. A lehetőséget add meg neki az alváshoz, ha nagyon fáradt és álmos lenne akkor úgy is elaludna!

2012. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!