Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lesz szobatiszta, ha...

Hogy lesz szobatiszta, ha kicsit sem zavarja, ha kakis a pelusa?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves múlt. Fél éve bilizünk kb. magától soha nem szól ha kell, viszont ha én ráültetem, akkor mindig van pisi, kaki soha. Most nyáron szeretném leszoktatni, de hiába próbálkozom, a kakinál akkor sem szól, ha már rég bent van a pelusban. Amúgy minden másban szépen fejlődik, olyan dumája van, hogy behalok sokszor rajta. Csak ez a peluskérdés ne lenne. Nem érett meg még rá, ha ennyire nem zavarja?
2012. jún. 14. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne pelenkát adj rá, hanem csak bugyit. Ugyanis a pelenkában jóformán nem érzi, hogy van benne valami, ezért nem zavarja. A bugyiban érzi, kellemetlen lesz neki, észre fogja venni, hogy mikor jön valami és hamar megtanul idöben szólni. Persze eleinte (1-2 hétig maximum) elég sok baleset lesz, utána viszont csak nagyon rtikán.
2012. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk a bugyit is, a végeredmény az lett, hogy körbepisilte a lakást. Egy helyen bepisilt, lépett arrébb kettőt, megint csurgatott egyet és így tovább. Végigpisilte a lakásban az előszobát. Most remélem a jó időben ha sokat leszünk az udvaron akkor tényleg kipróbálhatjuk újra a bugyit.
2012. jún. 14. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is a bugyira szavazok.

Nálunk úgy volt, hogy amikor láttam, hogy jön a pisi, felkiáltottam: jajj-jajj tartsd vissza, szaladjunk pisilni.

És ennek a "felkiáltásnak" a hatására mindig meglepődött, mire abbamaradt a pisi és persze vittem a WC-re - nálunk kimaradt a bilis korszak, bár 2 bilije is van. Ha becsurgott, hát mit tudunk tenni? Bugyicsere és felmosás. Persze ugyanakkor megkapta a kedves hangvételű leszídást is és kértem, hogy legközelebb időben szóljon. Sokszor eljátszottuk ezt.

Minden gyerek más időben érik. Anyukám mindig azt mondja: 20 éves korára már nem fog bepisilni :)

2012. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!