Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kapom a GYES-t, és szeptemb...

Ha kapom a GYES-t, és szeptembertől visszamennék dolgozni, (6 órában), és szeretném kivenni a szabimat, akkor vissza kell mondanom közben a GYES-t?

Figyelt kérdés
6 órás munka mellett kaphatok GYES-t az biztos, csak azt nem tudom, hogy közben a szabimat is ki tudom úgy venni, hogy kapom közben a GYES-t, vagy addig amíg szabin vagyok visszamondom, és utána megint megigényelem!
2012. jún. 10. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell (én is szeptemberben megyek vissza melózni, remélhetőleg 6 órában) Persze lehet, hogy változtak a szabályok, de az előző gyereknél is így volt és akkor sem kellett visszamondanom semmit.
2012. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

sztem sem kell visszamondanod, hisz a szabadság letöltése munkaügyi szempontból olyan, mintha már dolgoznál.

Én is szept-től megyek vissza, és előbb kiadják a felgyűlt szabit, de csak 4 órában gyes mellett, és nem mondták a MÁKnál, hogy vissza kéne mondanom a szabi ideje alatt...

2012. jún. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz a kérdés. Ugyanis a szabályok szerint alapban a 8 órás béreddel fizetik ki a szabikat. Persze kérheted a 6 órást is, de csak akkor érdemes, ha a gyes több, mint a különbözet.

Mi úgy csináltuk, hogy visszamondtam a gyest (mivel én sem tudtam ezt előre, és már megigényeltem.) Arra a 2,5 hónapra megigényelte a nagymama (ha nyugdíjas, és a gyereket még nem adod bölcsibe, megteheti), aztán utána ő lemondta, én meg megigényeltem újra.

2012. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem kell visszamondanod a gyest, ha 6 órában adják ki a szabikat, ahogy az utolsó is írta.

Ha viszont jól kerestél és a 6 meg a 8 órás béred között 25ezernél nagyobb a különbség, akkor mondd vissza, és a szabik letöltése után igényeld újra (én is így tettem)

2012. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
látom van hozzáértő :) most átlagbérrel számolnak vagy a sima bérrel? én 150ezerrel jöttem el, de csak az utolsó pár hónapban emelték ennyire. akkor 150ezer után fizetik ki? akkor célszerűbb nekem is gyes mellett 6 órában kivenni a szabit? az akkor a br 112ezer kb a szabadság?
2012. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok:)


tehát 6 órában a br bér nettója 73.000 + 25.000 gyes az 98.000


a 150ezernek is 98.000 Ft


akkor így mindegy nekem?


bocs az offért, de ilyenre még én sem gondoltam.

2012. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
még annyi, bocsi hogy ennyit írok. rendes munkabérként kifizetve nem jobban járok, mert akkor nem ketyeg arra ia időre is a szabadság? tehát nekem van 41 nap szabim,. míg azt kiveszem, arra az időre is ketyeg a plusz szabi? mert valószínű nekem utána felmondanak. plusz ha én kiakarom venni a szabit, tehát hogy csak azután mondjanak fel, azt megtehetem?
2012. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szabadság nem munkabérfüggő, ha 6 órában dolgozol, akkor is ugyanúgy jár, mintha 8-ban.


Igen jól számoltál:)

A 150-nek a nettója adókedvezmény nélkül 98250, a 6 órás bruttó 112500 nettója 73688, a gyes 25650, így 6 óra+gyes: 99300, 8 órás bér: 98250. Vagyis kb. ezer forinttal kapsz többet, ha 6 órában fizetik a szabidat:)

2012. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a szabit nem átlagbérrel számolják, hanem a rendes munkabéreddel. Ha jelenleg 150 ezer a béred, akkor annyit kapsz szabi alatt is.
2012. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-9-nek KÖSZÖNÖM :)))) sokat segítettetek csajok nekem is. nem tudtam hogy van ilyen lehetőség is 6 órás bérben kivenni a szabit :)
2012. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!