Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy hatéves gyerek tudja,...

Egy hatéves gyerek tudja, hogy hazudik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2009. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Már a 3 éves is...
2009. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ. Mit mondott?

"nem én törtem el" = ez azt jelenti: nem akartam.

Apa jön hétvégén= szerteném látni.

Mit mondott?

2009. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
pontosan tudja, es 6 evesen mar azt is tudja, hogy ezzel rosszat csinal (3 evesen meg nem feltetlenül tud a mai ertekrend szerint különbseget tenni a jo es rossz között), es mar manipulalni is tud vele, ha hazudott, akkor probalj vele erröl minel többet beszelni, hogy miert tette, miert gondolta, hogy nem mondhatja el az igazat (felt a büntetestöl?) stb.
2009. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Azért írtam hogy a 3 éves is mert az unokahugom most volt 3 éves, és mostanában kezdett el hazudni, pl ha valamit elvett, levert és a szülők kérdezik ki csinálta akkor rögtön ráfogja a nővérére aki a közelben sem volt, sőt ha apa kérdezte mert anya em volt otthon akkor anyára fogta(!?)... :) És amikor a hazugság egyértelművé válik, akkor újra kérdezik tőle de csak nem vallja be, szerintem ekkor van az a kor amikor már tudja hogy nem mond igazat de még nem tudja mi a következménye. A következmény meg a szülőktől függ...de szerintem jobb csírájában elkapni ezeket mintsem később, mert később a bonyolultabb sztoriknál már nem mindíg egyértelmű hogy hazudott-e vagy sem...
2009. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
kedves masodik! Termeszetesen nem bele alkartam kötni a valaszodba, sajnalom, ha felrerthetö volt, csak magyarazatot adtam arra, amit irtam, amugy meg ilyenkor a legkönnyebb csirajaban elfojtani a hazudozast, sok szülö ilyenkor hagyja, mert ugyis tudja, hogy nem mond igazat, persze nem befenyiteni kell :) csak megbeszelni :)
2009. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, hát ráhagyni biztos nem szabad mert hosszútávon gáz lehet. Most vele is azt próbálják megérteni hogy ha roszat csinált, főleg ha olyat amiről már tudja hogy nem szabad, annak következménye van, akár büntetés is jár. De ha hazudik ahelyett hogy bevallaná akkor mégnagyobb büntetés jár. Na majd meglátom hogy válik be :)
2009. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kősz a válaszokat.

Bármit csinál ráfogja a kisebbik bátyjára, mégha mi mind a hárman a másik szobába vagyunk akkor is letagadja.(hangokbol tudjuk mit csinált).Akkor sem nem valja be "nem én voltam" csak ezt mondja.

2009. júl. 3. 11:16
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy tudja... Az én kislányom 4,5 éves, és szokott füllenteni, és olyankor látszik is rajta, hogy tudja mit csinál. olyankor, olyan kis "sunyik"..:)
2009. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Mit teszel ha hazudik azt értem hogy mindenre azt mondja nem én voltan kérdés te mit teszet ilyenkor tudatositod benne hogy rosszat tesz és a problémákat nem igy kell megolodani? Ha nem bünteted nincs következmény a tetének nem fog változtatni és tudatosan kibujik a felesöség alol mert tudja nics következménye probáld meg nagyon határozottan következetes lenni. A büntetés alat nem verést értek ez csak ront a helyzeten.
2009. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!