Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől verhet hevesen a kisfiam...

Mitől verhet hevesen a kisfiam szíve?

Figyelt kérdés
5 éves és mostanában párszor előfordult hogy szólt hogy nagyon kalapál a szíve,és tényleg majd kiugrott neki.lehet az időtől ilyen,mert kb mióta ezek a nagy melegek vannak azóta voltak.előtte soha nem volt ilyen panasza.
2009. júl. 2. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
egy gyerek kardiologushoz el kellene vinni, ne játsz a szives dolgokkal, lehet hogy csak kimerült vagy ilyesmi, de lehet fejlödési rendellenesség is.
2009. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos adjon beutalót a kardiológiára ott megvizsgálják (labor+EKG).Lehet pszichés, vagy ritmusszavar is nehéz így eldönteni ki kell vizsgálni.
2009. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mindenképpen elviszem orvoshoz csak gondoltam hátha vkinek volt már hasonlóval kapcsolatban tapasztalata.
2009. júl. 2. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Tényleg ne várj, mert lehet a vérszegénységtől kezdve egy bakteriális fertőzés szövődményén át sok minden.
2009. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
holnap elvisszük a gyerekorvoshoz,remélem semmi komoly baja nincsen.
2009. júl. 2. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt tudom Neked tanácsolni, hogy vidd el mielőbb orvoshoz, és vizsgáltasd ki, és ha többször is előfordul, bármit mondanak, vidd el máshova is.

Leírom az én történetemet.

Jelenleg 24 éves vagyok! Körülbelül általános iskola alsó tagozatában kezdődött az egész. Azt éreztem, hogy valami beugrik és iszonyúan gyorsan ver a szívem, ez egy Alföldi osztálykirándulás után jött elő legelőször. Először mi is fogtuk melegre mindenre. Aztán elkezdett sűrösödni a ritmuszavar és édasanyám elvitt a kórházba. Befektettek majd azt mondták anyukámnak, hogy semmi szervi elváltozás nincs, hozzáteszem a kórházban terhelés hatására sem jelentkezett és azt mondták anyucinak, hogy én ezt kitalálom. Teltek az évek a panaszom ugyanúgy fennállt. Ismételt kivizsgálások ismételt "nincs semmi baj" zárójelentésekkel. Az elmúlt 10 évben már fizikai megerőltetés se kellett, hogy előjöjjön, elég volt egy köhögés, és soha nem tudhattam mikor jön elő. Gyógyszereket szedtem sokáig (szívritmusszabályzókat, illetve vérnyomáscsökkentőket) úgy, hogy azt mondták semmi bajom, a betegségemet meg bizonyítani nem tudtam.

Aztán 2007 karácsonya és szilvesztere között változás történt. Nagyon rosszul lettem az egyik éjszaka, és amikor már 4. órája 182 volt a pulzusom végre megérkezett a mentő (felháborítóan sokat kellett várni). Jöttek ott nekem a deffibrilátorral (bocsi de nem tudom, hogy kell leírni) és bekerültem az intenzívre. Ott helyrehoztak, de ottlétem alatt mégegyszer jelentkezett a ritmuszavar és végre EKG-s bizonyítékom volt, de szervi baj változatlanul nem volt szerintük.

A sorsforduló 2008 őszétől kezdődött. Találtam egy lelkiismeretes doktornőt, aki javasolta a szívkatéterezés lehetőségét. Addigra már annyira hátráltatta az életem, hogy belevágtam. Most 2009. január 5-én minden megváltozott. Debrecenbe voltam a Kardiológiai Klinikán, és megkatétereztek. Mint kiderült EKG-val, ultrahanggal nem látható születési rendellenességem volt. "Megcsinálták", és hála Istennek azóta jól, és teljesen tünetmentes vagyok. Úgyhogy 2009 az én évem, és most már babát is vállalhatok, merthát ez volt a fő ok, amiért belevágtam.

Ne haragudj, ha hosszúra sikerült, de gondoltam megosztom Veled, hogy menni kell, és semmit nem szabad annyiban hagyni, mert az orvosok (tisztelet a kivételeknek) letudják az embert annyival, hogy "nem látunk elváltozást". És mégis ott volt, és lehet ha évekkel ezelőtt megcsinálják, nem lettem volna sok esetben hátrányban. (Nem mertem kirándulni menni, tesiből folyamatos felmentés, stb....)

Jó egészséget kívánok Nektek!

2009. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a történetet!semmiképpen sem fogom elhanyagolni a kisfiam egészségét,sosem tettem ilyet,és miután ma nem először fordult elő hogy szólt emiatt,mindenképpen elmegyünk az orvoshoz inkább derüljön ki hogy csak a meleg miatt van vagy éppen felizgatta magát minthogy baj legyen belőle.mégegyszer köszi a hozzászólást.
2009. júl. 2. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok a "kisregény" írója! Voltatok orvosnál? Mit mondtak? Hogy van azóta a kisfiad?
2009. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
voltunk,augusztusban megyünk kardiológiára,valószinüleg jóindulatú ritmuszavar, a doki szerint.köszi az érdeklődést!szia!
2009. júl. 20. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy rendben vagytok! Remélem ez a továbbiakban is így lesz. jó egészséget nektek
2009. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!