Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, hogy megszokja...

Mit tehetek, hogy megszokja az óvodát?

Figyelt kérdés
Kislányom kb. 1 hónapja jár óvodába. Beszoktatás alatt még hányt is reggelente annyira nem akart menni. Egy hét után már boldogan ment, de kb. pár napja ismét nagyon sír,mert nem akar menni. Faggatom mi a baj,de még nem tud rendesen beszélni :-(. Elmondása szerint szeret mindenkit és őt is szeretik, csak "ő kicsi". Lehet az a baja,hogy nem tudja azokat megcsinálni amit a kortársai,mert mindig is le volt maradva a többiektől képességeiben. De ez csak egy tipp. Mi lehet a megoldás,hogy jobban érezze magát?
2012. jún. 1. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Mi fél évig szenvedtünk így... azt hittem, a szívem szakad meg minden reggel. Aztán egyszercsak már azt vettem észre, hogy szívesebben megy, nincs reggelente sírás. Ma ő húzott engem, hogy menjünk már! :) Indulás előtt egy órával! Sose gondoltam volna, hogy ez valaha velünk elő fog fordulni. Még meg se puszilt, úgy rohant be a csoportjába.


Előtte meg? Nem evett, nem ivott hónapokon keresztül semmit. 7 órát volt el evés,ivás, pisilés nélkül. Mikor otthagytam, csak állt ott és nézett maga elé. VOlt hogy visszaleskelődtem.. még mindig ott állt és a kerítést nézte. Sokszor mentem a m.helyemre bedagadt szemekkel, és egész délelőtt sírtam.. és nem értettem, hogy miért van ez? Óvónénik aranyosak, szeretik.. akkor miért? Én arra jutottam, hogy hiányzik neki az anyja, az otthona, az addigi megszokás. Mostanra megszokta, megszeretette! Tarts ki!! :)


Ja, tipp? Olvasgassatok sok olyan mesét, (vagy fejből is mondhatsz neki) amiben ovisokkal történnek aranyos dolgok! Én ezt csináltam végig, és most is imádja az ovis meséket! Mostmár ők benne a szereplők!

2012. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha csak tippelsz hogy lehet hogy ez v, lehet hogy az a baj akkor inkább üljetek le a gondozónővel meg az ovónénivel.


lehet hogy a többiek még kirekesztik a játékból de ez normális. a beszéddel a lányomnak is gondja volt de hiphopp belejött kényszerítve van ugyanis hogy megértesse magát.

az hogy nincs úgy kézügyessége amiatt biztos nem frusztrált mert mindig megdicséritek a munkáit gondolom.


szv. beszélgessetek a gondozókkal ők hogy látják . vagy ha az segít otthon is vezessétek be az amit az oviban tanult. hogy megterít hogy hétvégén is alkot tornáztok ... ez rendszert ad neki és lehetőség van az ügyességre a fejlesztésre . de az is lehet hogy elfárad és több közös program kell neki ovi után ..

2012. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Természetesen folyamatosan megbeszélek mindent az óvónőkkel, ők sem értik mi baja lehet,mert a gyerekek is mind foglalkoznak vele és ahogy csak tudják terelik a figyelmét,hogy ne sírjon. Nem tudunk együttes erővel sem rájönni mi lehet a baj, nekik is csak annyit mond amit nekem vagy pl. a nagyinak. Hiába faggatom nem tudok meg semmit :-(
2012. jún. 1. 11:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!