Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól aludt csak napi 1x a...

Mikortól aludt csak napi 1x a babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Eddig 2x aludt másfél órát, össz. 3 órát. Mostanában csak egyszer akar aludni, de akkor általában lealussza egyben a 2-3 órát. A "baj" az, hogy nem ebéd után, hanem a délelőtt alvással. Én úgy gondoltam, hogy ha majd egyszer alszik, azt ebéd után fogja tenni, de elég nyűgös, ha délelőtt nem teszem le. Szerintetek ébresszen fel a délelőtti alvásból? Nálatok hogy alakult az átállás?
2009. jún. 29. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 hónapos korától 1x alszik délben 1-1,5 órát.

Mikor már nem akart másodszor aludni,csak kínlódás volt,és akkor is kb 1/2 órát aludt,na aakkor mondtam,hogy napi 1x fogom altatni amikor elálmosodik.Utána este 1/2 9 kor megy aludni.A lányoom 17 hónapos.

2009. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom is kb. ebben a korban tért át a napi egy alvásra. Néha csak 1-1 órát aszik, leggyakrabban 2-t, de hétvégén hagyom és a 3,5 órás du-ni alvás sem ritka.


Én nem ébreszteném. A kislányomnál is volt ilyen, hogy korábban feküdt le, úgy 11-12 magasságában és az ebéd így eltolódott délutánra, volt, hogy az uzsonna is elmaradt emiatt.


Később átállt a délutáni alvásra, délben ebéd és azonnal ágyikó. De ebédeltünk már f12-kor is :)


Ha kisfiadnak így kényelmes, hagyd. Esetleg negyedórákat tologathatsz és meglátod, hogy viseli a baba.

2009. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kersztfiam kb 2 éves korától tért át a napi 1 alvásra,most 3 éves lesz de még mindig napi 1x 2-3 órát alszik.
2009. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, de a 2. válaszolón kívül nem kaptam választ a hogyan-ra és arra, hogy ébresszem-e? :(
2009. jún. 29. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 14 hós lesz,és változó,h hányszor alszik.Van,h délelőtt csak 1 órát(kb.9-10 felé),akkor délután leteszem(kb.2-kor teszem le,ebéd után),és alszik még 2 órát.De mostanában délelőtt 11 körül lesz nagyon álmos,és kb.2-2.5 órát alszik,és utána ebédel.Ebben az esetben csak 1x alszik napközben.Én soha nem szoktam felébreszteni,inkább a kajálását igazítom az ébredéséhez.Ezért van,h nem tízóraizik,vagy kicsit csúszik az ebéd.Sztem ez nem nagy gond.
2009. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ne ébreszd fel,át fog állni magától az ebéd utáni alvásra.Nálunk is így volt,a fiam is kb 15 hósan aludt csak egyszer napközben,most 20 hónapos,és egy hete magától átállt az ebéd utáni alvásra.
2009. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam már 2,5 éves. 15 hónapos korától alszik már csak egyszer délután, kb. 2 vagy 2,5 órát. Mivel ő későn kel (9 után, általában fél 10 körül), fél2 körül ebédel, és utána 2 körültől alszik.

Amikor még délelőtti alvás is volt, akkor is aludt 2 órát délelőtt, kettőt délután.

Nem tudom a te kisfiad mikor kel. Ha nem túl korán, akkor érdemes lenne szerintem kicsit kihúzni alvás nélkül a délelőttöket az ebédig. Ha kell, akkor inkább korábban adj neki ebédet, és utána próbáld meg lefektetni. Az én kisfiam már megszokta és tudja a menetrendet (van, amikor csúszás van az időben, ha valahol voltunk pl. és későn érünk haza): ebéd után fogmosás, aztán alvás.

Kitartás addig is, amíg beáll a "rend" :)

2009. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 10 hónaposan tértünk át az 1X alvásra. Először már 10.30-kor aludt kb 3 órát. Aztán fokozatosan kitolta magának. Én soha nem ébresztettem fel, hozzá igazodtam. Mikor még olyan korán aludt el, akkor gyümit kapot. Mikor már kibírta a 12 órát akkor főzeléket. Most 12 hónapos (pont ma), és változó hogyan alszik, ez attól is függ mikor ébred, van mikro csak fél2-kor alszik el, van, hogy 12-kor. Szerintem hagyd, őnekik van egy belső órájuk, ha fáradt úgyis alszik, nem szabad felébreszteni. Én csak akkor szoktam, ha fél 5-ig nem kel fel:)
2009. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! Nem keltettem fel:) Nem szorgalmazom, hogy ebéd után aludjon, úgyis átáll majd, ha akar :)
2009. jún. 29. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat honapos korátol napi 2 orát alszik éjszaka 11-12-öt
2009. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!