Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4. évét betöltött gyermekete...

A 4. évét betöltött gyermeketek miket csinál, hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Azt látjuk, hogy le van maradva, szeretnénk tudni mennyire. 4 lesz júniusban. Megyünk vizsgálatra is, de előtte szeretnék tisztában lenni más 4 éves mit csinál?

Tud-e már rajzolni, vagy csak irka-firka? Már úgy fogja a ceruzát, kanalat, ahogy kell? Érti-e a közös játékok lényeget, inkább egyedül játszik, vagy társaságban (gyerekek között)? Mennyi ideig köti le figyelmét a rajzolás-papírvágás-ragasztás-nyomdázás, mikor pattan fel hogy inkább mást csinálna? Ha mesét néz követi a történetet benne, vagy csak a szereplők-helyszínek színét,alakját nézi, ha a mesében valaki nevet-sír, érti hogy miért, vagy csak konstatálja hogy vki sír? Az idővel hogy áll, tudja hogy a hétvége mikor jön el, vagy mi az hogy két hét múlva? Egy játszótéren inkább mászókázik, labdázik, kergetőzik, vagy még a kicsikkel ül a homokozóban?


2012. máj. 24. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom hétfőn múlt 4 éves!


Rajzolásban le van maradva, mert utál rajzolni, viszont ügyesebben színez a kortársainál. A rajz nála befejeződik egy napocskánál és egy létránál. :)) A védőnő mondta, hogy kéne vele gyakorolni, de nem tudok vele mit csinálni, nem érdekli. Egyébként azt olvastam, hogy 5-6 éves korukra kell rajzolniuk!

Kanalat ceruzát hellyel közzel úgy fogja ahogy kell, néha segíteni kell neki.

Nagyon sokat játszik együtt más gyerekekkel, főleg szerepjátékot és érti is a lényegét.

Kb fél órára leköti a figyelmét a foglakozás, a játék sokkal tovább, ebben a korban negyed óra az előírás.

A meséket imádja, simán visszamondja a történetet saját szavaival, van olyan mese amit kívülről tud.

A nevet sír dolgot szerintem annyira még nem érti, próbálja felfogni, de nagyon sokszor megkérdezi, hogy miért sír xy.

Az idő: mi most alvásban mérünk mindent. Holnap megyünk anyuékhoz (messze laknak, ritkán találkozunk) Már 2 hete visszaszámoljuk az időt, hogy még hányat kell aludni. Ha azt mondom neki, hogy 2 hét, gőze sincs hogy miről beszélek. Hétvégét meg abban méri, hogy akkor látja apát. :)) Tudja ha apa itthon van hétvége van, nincs ovi. :))

Játszótéren mindent csinál, olykor beül a 1,5 éves öccse mellé homokozni, de játszik minden mással is, szívesen barátkozik.


Megkérdezhetem, hogy a Te gyerkőcöd miben van lemaradva?

2012. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lányom áprilisban volt 4. Mivel nagy növésű, a védőnő először az 5 éves státuszt kezdte megcsinálni. Átment. Csak az nem tetszett neki, hogy amikor kérdezte, hogy hány éves vagy, ő mindig azt mondogatta, hogy 4.

És nem igazán csinálja, amiket leírsz, szóval nem értem, miben van a te gyereked elmaradva?

Az óvodában játszik a többi gyerekkel, ha olyanja van, de van, amikor csak egyedül.

Egy-két dolgot tud már rajzolni pl. virág, napocska, ember (még csak feje van meg lába, keze), de főleg inkább csak firkálgat. Egyedül eszik, egyedül öltözik.

A meséket szerintem megérti, bár a tévében ritkán engedem neki, hogy nézze. Inkább olvasunk.

Az időt nem érti, ha mondom, hogy holnap megyünk valahova, akkor máris indulna.

Társasjáték kb. fél órára köti le.

2012. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hete volt a lányom 4. szülinapja. Rajzolni szerintem jobban tud, mint a kortársai (alakzatokat, pont-pont emberkét szemmel, orral, szájjal, hajjal, köldökkel! :), szemüveget, létrát, csúszdát, labdát stb.)

A ceruzát még úgy fogja, hogy nagyon az aljánál. A kanalat sem úgy fogja, mint a felnőttek. Érti a játékok lényegét. Nagyon visszahúzódó, így inkább egyedül játszik vagy figyeli a gyerekeket. Elég jól lekötik a rajzolás, festés, papírvágás, gyurmázás, ezeket szereti, ragasztani nem igazán. Igen, követi a történetet a mesében, ő mondja, hogy most mi lesz, de alapvetően nem akkora meserajongó. Inkább a könyvek. Az időt nem igazán ismeri. A játszótéren mindennel játszik, ugyanúgy mászókázik, csúszdázik, mint homokozik.

2012. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!