Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki minden kinőtt, nem használt babaholmit eltesz?

Figyelt kérdés

Nem terveznek több gyereket, de mindent feltesznek a padlásra, hogy majd az unokáknak jó lesz...

Kinőtt ruhákat, kiságyat, babakocsit stb....


2012. máj. 22. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem teszek el mindent. Pár darabot, ami nagyon a szívemhez nőtt elraktam, a többit eladom vagy ráhagyom valakire.

Már csak olyan megfontolásból sem teszem el, ha arra gondolok, hogy én milyen ruhákat hordtam 30 éve, hát most tuti nem adnám rá a lányomra, mert divatja múltak. Szerintem 30 év múlva ugyanez lesz, lehet a gyereked majd kinevet, hogy jaj anyu én ezeket hordtam.

2012. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a ruhának sok értelme nincs, mert tényleg kimegy a divatból, de a babakocsi jó lesz a mamáknál, kiságynak nem lesz baja, max. újrafestik, kiskád stb. is jó lesz, ha lesz egy pót a mamánál és nem kell mindent vinni, ha ott lesznek a babával fél napot.
2012. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Unokának? Ugye csak viccelsz? (20-30 év :) )

Én is elteszem ami szinte alig volt hordva, meg a babakocsit, kiságyat... is megtartom, de azért mert szeretnénk még egy gyerkőcöt, illetve a családban ha esetleg másnak lesz babája. De az eszembe se jutna, hogy évekig őrizzem.

2012. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elteszem, mert van egy húgom és gondolom jól jön majd neki.

De az unokának szerintem erős túlzás eltenni! Persze ha olyan rengeteg hely van a padláson, akkor mindegy. Bár lehet, hogy pl a műanyag kiskád tönkremegy ennyi idő alatt, nemtom.

2012. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem azt hogy nincs hozzá közöm:-))Ha náluk elfér és az ővék akkor azt csinálhatnak vele amit akarnak.Lehet nem minden lesz használható de hát ez az Ő dolguk lesz akkor is:-))
2012. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hát képzeld, férjem anyukája elővette a férjem (37 éves) régi babakocsiját, kádját, ruháit, ágyát...

nem engedtem beletenni a gyerekeimet. Elég nagy munka lett volna helyre hozni őket, mert hiába szépen tették el, az idő vasfoga meglátszott mindenen. a babakocsi kif. vicces volt, igazi fapados járgány, féltem, hogy kiszakad-beszakad-kiesik a kereke stb.

az ágy elkopott, megfakult

a ruhák enyhén szólva divatja múltak

a kádon 36 évnyi por... Brrrr...

szerintem drágább lett volna renoválni, mint újat venni.


Szóval inkább nem teszem el én sem, csak néhány csecsemő rucit, amin még szinte az illata is rajta van, jól becsomagolva, hogy ne tűnjön el :) és 1-2 db kreatív játék.

Ennyi.

az unokámnak majd veszünk szépet, újat, hogy a szép, új kis bőrével, illatával ne kelljen neki min. negyed évszázados holmikat viselnie.

2012. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is elteszem őket, persze ami rossz, szakadt, használhatatlan azt nem. Mi még tervezünk babát, de utána is elpakolok szépen mindent.

A szüleim is eltették az én cuccaimat. Nagyon meglepődtem rajta, hogy a legtöbb holmi hibátlan állapotban átvészelt 30 évet és 2 költözést. :)

A régi játékaimat is előszedtem már, persze azokat is kiválogattam és átfertőtlenítettem. Lehet, hogy sokak szerint hülyeség, de nekem jó érzés látni, hogy a fiam az én kedvenc kisautómmal vagya nagypapa által (6 évesen) faragott fa katonával játszik.

Nem vagyunk egyformák. Szerencsére, mert egyébként a turkálóból nem tudnék teljesen kifogástalan állapotú, esetleg új ruhákat venni. :)

2012. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ÁÁÁ dehogy tenném el...már így 6-8 év alatt is kimennek a divatból a dolgok, elérnek a tárolásban, besárgulnak a ruhák elérik az anyaguk stb.

Tudom, tapasztalat. Első babámat vártuk mikor kaptunk ismerősöktől nagy csomag ruhát, etetőszéket babakocsit.

A babakocsi 6-8évvel azelőtti modell volt, ami nem lenne baj, de elért a huzata egyszerűen nem lehetett rendesen kitisztítani, a ruhákkal ugyanez nem lettek már szépek és tényleg látszott hogy már x évvel ezelőtt se újonnan vették.

Nincs értelme ennyi időre eltenni.

Én most harmadik babámmal vagyok itthon, az ő kis ruháit, dolgait mind elteszem és ha mostanában lesz babája rokonnak ismerősnek annak szívesen továbbadom.

Mindhárom gyerekemről van egy két ruhácska, első cipőcske eltéve de az emlék kategória, nem azért hogy majd valaki még hordja.

2012. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ruhát nem tennék el, azonban én mit nem adnék, ha anyuék eltették volna az én játékaimat (babák, diafilmek, diavetítő stb.), most a lányomnak szuper lenne. Úgy szeretnék neki diavetítőt venni, de per pillanat nem fér bele a keretbe, horror árai vannak, én gyerekkoromban imádtam.

Szerintem mindenkinek a saját dolga. Ki az, akiről írsz?

2012. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én gondolkozok rajta...
2012. máj. 22. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!