Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan ne kényeztessem el 2,5...

Hogyan ne kényeztessem el 2,5 éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves, sokat foglalkozunk vele a kezdetektől fogva. Nagyon okos, de rettentő akaratos kislány. Következetesen nevelem, a férjem már kevésbé következetes. A nagyszülők mindent megengednek neki, és mindig kap valamit ha találkozik velük. És sajnos mi is sokszor veszünk neki játékokat. Az utóbbi időben mindig kapni akar valamit, és nagyon erőszakos. Egész nap csak nyafog, vagy sír, ha valamit nem engedünk meg neki. Pedig látja, hogy nem ér el vele semmit, mégis ezt csinálja. Mit tehetnék másképp? Ja, és sokszor csak valamiért cserébe hajlandó dolgokat megtenni, ami alap lenne.
2012. máj. 21. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
2,5 évesen ez normális viselkedés egy kisgyereknél. Most van az első "dac" korszakában, amire az akaratosság,nyafogás,hisztizés a jellemző. Úgy lehet egy kicsit visszafogni ezt, hogy nem szabad megvenni neki az összes dolgot. Ha mentek a boltba és mondja hogy "anyaa ezt is ezt is" akkor mondod neki, hogy 1et választhat. Sőt,már mielőtt a boltba mentek közlöd vele hogy 1dolgot választhat csak. Ha sokszor vesztek neki játékokat, ezt lehet hogy egy kicsit visszakéne fogni, mert ha így folytatjátok nagyobb korában is mindent követelni fog, mert hozzászokott, hogy megkapja. Tudom, hogy nagyon szeretitek őt, de nem szabad túlzásba vinni a játékokat. Az normális, hogy a nagyszülőktől mindig kap valamit. Esetleg még olyat is lehetne, hogy mondjuk ha mutat 2 dolgot amit szeretne, csak az egyiket veszed meg neki, a másikat meg "megveteted" a nagyszülőkkel, így mindenki jól jár, mert te sem viszed túlzásba és a nagyszülőktől is fog kapni valamit. Nem kell neki minden héten új játék. Szerintem ha megmondod neki, hogy most 1 dolgot válasszon, de jövőhéten megkapja a másikat is, akkor azt meg fogja érteni. Nembaj, ha erőszakos és földhöz vágja magát a bolt közepén, akinek van gyereke tudni fogja, hogy nem azért csinálja mert te rosszul neveled.
2012. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Minden héten nem veszünk neki játékot, kb. havonta, kéthavonta. Engem az zavar igazán, hogy mindig kapni akar valamit. Ha sütök, akkor kérdezi: - Nekem sütöd Anyuci? Ha azt mondom, hogy nem csak neked, hanem mindenkinek, akkor elkezd bömbölni, hogy ő nem kap belőle, és nem lehet megvigasztalni. Meg nem is nagyon fogad szót az utóbbi időben, csak ha jutalmat vagy büntetést helyezek kilátásba. A játékait is dobálja, ha mérges.
2012. máj. 21. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez pont az amit írtam, a dac korszak. Ha kérdezi hogy neki sütöd-e akkor mondd hogy neked is, meg apának stb, de te is kapsz belőle :) Azt írod, hogy akkor szót fogad ha azt mondod neki, hogy büntetés vagy jutalom lesz. Akkor inkább a büntetést mondd neki, mert jutalomért mindenre kaphatóak a gyerekek. Pl ha szétdobálja a játékait mondd neki, hogy pakolja össze, különben nem kap a sütiből. Remélem hasznos dolgokat írtam :)
2012. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!