Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a Waldorf oviról?

Mit gondoltok a Waldorf oviról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Először tetszett nekünk ez az újfajta pedagógia, de később kiderült hogy vallásellenesek. Sokszor volt olyan, hogy az erdő istennőjéhez imádkoztak a gyerekek, vagy a bagolyhoz. Teljesen összezavarja a gyermekeket.
2012. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
a kecskeméti waldorf óvoda egyenesen sátánimádó lett
2012. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ez jó :-)

A barátnőm Waldorf iskolában tanít párszor voltam náluk és nagyon tetszett. Nem olyan kötött az egész, sok szabadságot kapnak a tanárok és a gyerekek.


Hogy a valláshoz hogyan állnak hozzá, azt nem tudom.

2012. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Nekem abszolút szimpatikus, de állítólag sok hiperaktív, nehezen kezelhető gyerek jár oda, ép azért, mert ott könnyen befogadják, és jobban működik. Egyébként valahol itt olvastam ezen az oldalon, keress rá!
2012. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nagyon tetszik, de szerintem csak akkor van értelme, hogyha utána Waldorf iskolába is jár.


Ezt a vallásos dolgot nem tudtam, de engem nem zavarna, ha ezt csinálnák, mert mi is inkább pogányok vagyunk (nem vagyunk fanatikusok, de ez áll a legközelebb hozzánk).

2012. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

Az okkultizmus jellemző rájuk.


Rudolf Steiner legmagasabb, 33. fokozatú szabadkőműves, aki a világ vallásait ellen létrehozta az okkultizmust. Amit előttem írtak, sátánimádó tanokat vett bele a Waldorf oktatásba.

2012. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Off:

Az utolsó válaszolónak:

"Rudolf Steiner legmagasabb, 33. fokozatú szabadkőműves, aki a világ vallásait ellen létrehozta az okkultizmust."

???

Nem Rduolf Steiner hozta létre az okkultizmust. Foglakozott vele nagyon sokat, de nem ő "csinálta".

Bocs, de ezt fontosnak véltem megjegyezni...

2012. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még:

"Amit előttem írtak, sátánimádó tanokat vett bele a Waldorf oktatásba."

Bár eddig nem tudtam arról, hogy a Waldorf intézményekben hogyan állnak a valláshoz, de az 1. válasz alapján nem a sátánizmust "népszerűsítik". Az alapján csak spontán valamilyen okkult dologról van szó, de nem a sátánizmusról.

2012. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!