Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülés és gyed után, mennyi...

Szülés és gyed után, mennyi kivehető szabadság jár?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. 2007. márciusában el kellett mennem táppénzre mert veszélyezetett terhes lettem. 2007 augusztus 14-én megszületett a kislányom.Most 2009 októberétől szeretném kivenni a szabijaimat. Hogyaan tudom kiszámolni mennyi szabadság jár és mennyi ideig maradhatok otthon, ha mondjuk október 1-jével elkezdem kivenni a szabikat?
2009. jún. 26. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Munka törvénykönyve,


"131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló

a) huszonötödik életévétől huszonegy;

b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;

c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;

d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;

e) harmincötödik életévétől huszonöt;

f) harminchetedik életévétől huszonhat;

g) harminckilencedik életévétől huszonhét;

h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;

i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;

j) negyvenötödik életévétől harminc

munkanapra emelkedik.


(3) A hosszabb tartamú szabadság abban az évben illeti meg először a munkavállalót, amelyben a (2) bekezdésben meghatározott életkort betölti."


"132. § (1) A fiatal munkavállalónak évenként öt munkanap pótszabadság jár, utoljára abban az évben, amelyben a fiatal munkavállaló a tizennyolcadik életévét betölti.

(2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettő,

b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság illeti meg. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti."


Ha 2007-ben nem voltál szabin, akkor 2007-re 22, 2008-ra 22 és 2009-re 22 nap jár, az összesen 66 nap.

Kérdés az, hogy hogyan dolgozol? Ha hétfő-péntek, akkor októberben 21 munkanap van, novemberben 21, dec: 21 (20? ebben nem vagyok biztos, idén már ünnep a 24-e vagy sem?), jan: 20 stb. Ha jól számolom, akkor január 7-én lesz az első munkanapod.

2009. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a GYEd-nek csak az első évére jár szabi!!! A TGYÁS-ra jár, és annak végétől számított egy évig még jár, utána már nem, meg gyes-re sem.
2009. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!