Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom eléggé...

2,5 éves kislányom eléggé csámpás, kell ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Mindkét lábfeje befelé fordul. Most Skinny szandálja van, az tartja a bokáját, úgy hallottam ez jó neki. A házban zokniban/mezítláb van időjárástól függően.

Kell ilyen kicsi korban foglalkozni a csámpás lábtartással, vagy majd ha nagyobb lesz odafigyel rá, és elmúlik? Vagy mutassam meg dokinak? Háziorvosnak kell előbb megmutatni, vagy kérjek időpontot? De hová? Neurológiára, vagy ortopédiára? Amikor pici volt neurológián nézték neki, hogy befordul-e a bokája, ha rálép. Köszönöm a válaszokat.


2012. máj. 14. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ortopédiára vidd el.

Gyerekorvostól kell beutaló.

2012. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk egy évesen nézte a lábát a doki a kisebbnek,és azt mondta 3 évesen vigyem vissza ellenőrzi.Azért vittem el mert a nagynak van láb rendellenessége.Én megnézetném,hogy nyugodt legyek.Gyermek ortopéd orvosnak mutasd meg.Mi a Heim Pálba járunk,ajánlom őket.
2012. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 2,5 éves volt a fiam, mikor elvittük ortopediára, előtte háziorvoshoz. Már nem emlékszem, kellett-e beutaló. Neki mindkét lábfeje erősen befelé dőlt, azt javasolták, otthon NE legyen mezítláb, sima terepen, köves, füves terepen viszont annál többet. Így otthonra vettünk neki speciális szandált, supinálónak hívják, és abban volt. Azóta egy kicsit javult a tartása. Fél éve hordta.

Szerintem mindenképp kezdjétek a háziorvossal, ő megmondja, menjetek-e tovább, és foglalkozzatok vele még most, ne halaszd későbbre!

Remélem, segítettem.

2012. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyerek ortopédiára vidd el. Ha csámpás, jobb, ha megnézik mielőbb. Ha a bokája dől befelé, akkor hasznos lehet a szupinációs (vagy szupinálónak is hívják) szandál sima talajra, göröngyösön (pl. kavics, fű) mindenképpen jó lenne, ha mezítlábazna.
2012. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp ortopédia,de előbb a háziorvosnak mutasd meg,mert mindenképp beutalóköteles.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!