Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elkezdte mondani egy hete,...

Ha elkezdte mondani egy hete, hogy "pisi", akkor elkezdhetunk probalkozni a bilivel?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ez mit jelent? Csak azt eszleli, hogy nedves lett, vagy azt, hogy jon a pisi. Ilyenkor ha megnezem a pelust, erzem, hogy eppen elotte pisilt, ahogy megneztem.

Mennyi ido, mire eljutunk odaig, hogy elotte szoljon legalabb annyival, hogy legyen idom gyorsan raultetni?

Az erdekel, hogy kinek mennyi idobe telt, par het, vagy egy-ket honap, vagy tobb honap?


2012. máj. 11. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Náunk úgy ment, hogy rendszeres időközönként rálérdeztek kell-e, és ha igen akkor bili, ha nem akkor nem.

Ha tudja mondnai hogy pisi, akkor szerintem előbb utóbb rájön hogy előtte kéne mondani.

2012. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En is kerdezgetem tole, de mindig azt mondja, hogy nem
2012. máj. 11. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor rendzseres időközönként tedd rá a bilire akár mit mond :-)

Egyévesen már lehet próbálkozni bilivel, de nem feltétlenül fog előbb rutinos lenni.

2012. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
22 honapos.
2012. máj. 11. 22:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanezt csinálja:)Sokszor pisilt a bilibe,de rengetegszer a pelusba még mindig.Levettem múltkor róla a kis gatyát.Előtte bilizett, nem pisilt bele.Felöltöztünk, fél perc múlva kiment a konyhába és tiszta pisi lett.Meg is volt szeppenve:(2 éves lesz 27-én.
2012. máj. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is reagálnék az első kommentre, mert 1 évesen még korai elkezdeni! Ez nem úgy működik, hogy Anyuka gondol egyet, és akkor elkezdi nagy nehézségek árán ismertetni a bilivel a babát! Szépen meg kell várni, hogy eljöjjön az ideje! Higgyétek el, el fog jönni! A kislányom 2 éves múlt, kb. 2 hónapja mondja, hogy "pisi" és "kaki", de eddig csak "szólt", hogy történt valami a pelusban..

Aztán épp tegnap láttam, hogy feszeng a pelusban, nyekergett, fogdosta, aztán letolta a nadrágját, és elkezdte levenni a pelust. Segítettem Neki, és közben mondtam, hogy oké vegyük le, de ha érzi, hogy kell pisilni, akkor ne pisiljen, hanem menjen, és üljön rá a bilire. 2 perc múlva mentem a szobába, és lám.. ott lötyögött a pisi a biliben! :) Ez volt az első, hogy sikerült, pedig párszor már próbálkoztunk!

Szóval, szerintem nem kell siettetni semmit, a kicsik érzik mikor minek van itt az ideje! Próbáljátok csak ki! :))

2012. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj, elnéztem, nem az elsőre, hanem a 2-ra írtam! :)
2012. máj. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy-másfél évesen nappal már biliztem :-D
2012. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Orulok neked kedves utolso, de en ezzel mire megyek. Az egyik valaszolo nem azt irta, hogy csak 2 eves kor korul lehet elkezdeni, hanem, hogy ki kell varni, es lehet, ez valakinel 1.5 eves korban jon el, valakinel 3 evesen.

Az az igazsag, csalad nyomasara mar en is megprobaltam 1 eves korban a bilizest. Nyomtak az oregek, hogy el kell kezdeni es csak akkor szalltak le rolam, mikor lattak, hogy probalom, de mikor par nap utan abbahagytam (teljesen ertelmetlen volt), akkor megint rakezdtek, hogy hat igy nem is lesz szobatiszta, ha nem vagyok kitarto. Aztan 18 honaposan megint megprobaltam 2 honapon keresztul eloszor hebe-hoba raultetni, de az eredmeny ugyanaz lett Felmertem, hogy miutan iszik, felorankent 3x pisil. Egyszer se sikerult ugyan elkapnunk a pisit, de az se lett volna szobatisztasag. Rengetegszer elmagyaraztam csaladomnak, hogy addig, mig nem szol, addig nem szobatiszta...most mar kezdik elfogadni, de meg mindig megy a duma, hogy anyosom pl 1 evesen mar szobatiszta volt....eleg nehezen hiszem el, mivel biologiailag masfel eves kor korul vagyunk ra leghamarabb erettek es nagyon szerencses az a szulo, akinek ilyen a gyereke. Mindig megy nalunk az osszehasonlitas. Mikor felallt, felult, maszott, jarni kezdett, mindig az apjaval hasonlitgattak, mintha "verseny" lenne. (az apja 10 honapos volt kereken, mikor elindult, ezzel kerkedett mindig anyosom. Merthogy az en lanyom 1 eves volt. Aztan persze kideritettem, hogy nala az elso lepes elindulasnak szamit....no komment, akkor az en lanyom 10 honaposan es 2 hetesen indult el:D)

Tudom, hogy nem szabad torodni veluk, de olyan szinten beleszolnak ezekbe a dolgokba, hogy ha otthagyom a gyereket kicsit unokazni, akkor o ugy csinalja, ahogy o elkepzeli. Ez foleg a bilizesnel utkozik ki. En eppen meg nem kezdem el a bilizest, otthagyom kicsit, es o meg elkezdi biliztetni. Volt ilyen. Amikor 18 honaposan probalkoztunk, 2 honap utan abbahagytuk, mert semmi elorelepes nem tortent, mondtam is, hogy most nem probalkozunk, mert a gyerek elkezdte ruhellni a dolgot es elszaladni a bili elol, erre o raulteti, es mikor erte megyek, hallom, hogy nagyi a bilivel kergeti a gyereket, aki meg sirva szalad, aztan hozzamvagja nagyi, hogy nem probalkozok, meg milyen gyerek man, hogy szalad a bili elol...szoval csak ritkan latogatjuk.

2012. máj. 12. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egyéni tulajdonságok mindig befolyásolják a történéseket.

Én sem erőltettem, se nem akartam megbántani senkit.

Igazad van az ütemet a gyerek diktálja.

Nem szabad erőltetni mert csak megutálja. De nem hangsúlyoztam ki ezt mert úgy gondoltam természetes. Próbálkozni meg mindig lehet.


Az anyóst meg küldd el kapálni, ha nem bír magával.

2012. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!