Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kertes házasok, mindig cserélg...

Kertes házasok, mindig cserélgetitek a gyerek lábán (is) a kinti/benti cipőt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 10:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Bent egyszerűbb a papucs használata.. vagy még az sem kell
2012. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bent tapados zokniban van a fiam. Mi is zokniban vagyunk.
2012. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Benn én papucsban vagyok, a gyerkőc simán zokniban.

Csak kintre veszünk fel cipőt.

2012. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A jó időben mi kint és bent is papucsot használtunk, nem mindig váltottuk át.
2012. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akár én is írhattam volna ezt a kérdést, nálam is ez az örök dilemma.:)

2 éves múlt a lányom, még az is nehezíti a dolgot ami nemrég derült ki, hogy befelé dől a bokája és szupinált cipő vagy mezítláb kellene neki. Vettem egy szandált, ebből most nincs kinti/benti változat.

Eddig mindig cserélgettük a kinti-benti cipőt, de mostanában én is átgondoltam, mert borzasztó macerás. Már nem kell felöltözni, az ajtó szinte mindig nyitva, így a kislányom is ide-oda szaladgál. Nemrég kapott egy habpapucsot, így ha csak kiszalad a kertbe akkor ezt veszi fel, ha bejön, ledobja az ajtó előtt. Ez csak tényleg a kiszaladásra jó, nem szeretem ha papucsban játszik.

Végül úgy döntöttem, hogy a száraz-szép időben marad rajta a szupinált szandál, és ha nem megy be a homokozóba, akkor marad rajta vgig ez a szandál.

Ezt kb 2 hete csinálom így, azóta állandóan kosz van a földszinten, hiába porszívózok többször. Jó, a szél is befújja mindig a port.:(

Még az is szabály most, hogy a szőnyegre nem mehet, csak zokniban, de az csak a nappaliban a kanapénál van, amúgy az egész földszint kőburkolatos.

Természetesen a tegnapi gumicsizmát le kellett venni, ez nem is volt kérdés:)

2012. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi váltjuk mindig, illetve zokniban van többnyire bent. Persze, az is előfordul, hogy zokniban szalad ki a fűbe. Én , ha rövid időre megy ki, azon sem szoktam fennakadni.
2012. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez kőbe vésett szabály nálunk, hogy semmilyen kinti/udvari cipővel, papuccsal nem mehetnek be a házba, az ajtó előtt mindenki leveszi, ha szép idő van, ha esős, mindig. Már a másfél éves is tudja, az ajtó előtt megvár, amíg segítek neki levenni a szandált. Bent mezítláb/zokniban vannak.
2012. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sókristály ***** válasza:

De jó lenne, ha mindig le tudnám cserélni :-)

Nálunk a bejárati ajtó előtt van egy elkerített játszókert a gyerekeknek, és gyakran előfordul, hogy 2,5 éves lánykám berobog valamiért kinti cipőben, vagy mezítláb lóg ki az udvarra. Túl nagy ügyet nem csinálok belőle. Már rég kihajítottam az utolsó szőnyeget is a lakásból, mindenhol parketta, ill. járólap van, így csak össze kell söpörni, és általában két naponta este gőzölöm fel.

2012. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor nyitva van az ajtó, terasz ajtó, akkor rendszerint betrappol, de megtanulta, hogy csak a járólapon, a nappali szőnyegére nem mehet, és a szobába sem. Amúgy ha bemegyünk, akkor csere van. De ez a betrappolás kivédhetetlen, mert előfordul, hogy én főzök, ő meg kint játszik a teraszon, és néha bejön megnézni, megvagyok-e még? :)
2012. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sem lehet bejönni cipővel, mindenki leveszi az ajtó előtt kinn. Jó időben nyílván nem zavar,ha alányom beszalad valamiért szandiban,de ha sáros cipőben trappolna be, szívrohamot kapnék:):):):)


Egyébként idebenn mindenki zokniban van.

2012. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!