Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 2 évesen kapott...

A kisfiam 2 évesen kapott bárányhimlő elleni oltást, most az új gyerekorvos mondta, hogy kellene neki még 1-et kapni. Most 8 éves. Kapott valaki így második oltást?

Figyelt kérdés
Korábban azt mondták, hogy 10 évente kell, akkor meg ráérnénk még vele. Egyébként óvodában biztos találkozott bárányhimlős gyerekkel, de nem kapta el.

2012. máj. 7. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az nincs valahol leírva, hogy mi a neve, mennyisége az oltóanyagnak, amit 2 évesen kapott? Ha az meglenne, akkor könnyen utána lehetne járni, hogy mikor jön a következő. Ha 10 évig hat, akkor hülyeség lenne 6 év után beadatni.
2012. máj. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kiskönyve most a dokinál van, mert a régi orvos nem írta be neki a Prevenárt, szerencsére a kartonján megvolt, ezt most pótolják, meg a többit, ha hiányzik még valami. Azt hiszem, hogy Varlirix volt a neve. Utánanézek, köszi!
2012. máj. 8. 00:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Régebben csak egy oltást adtak, de kb. 2 éve változtattak a protokollon, és hivatalosan 2 oltás kell. Az én gyerkőceim már 2 oltást kaptak egymás után, viszont én úgy tudom, hogy ezután nem kell már újraoltani őket gyerekkorban.


Én arra gondolok, hogy esetleg a rendelőtökben most jutottak el oda, hogy átnézték a korábban oltott gyerekek kartonjait, és szépen sorban mindenkit behívnak a második oltásra.

2012. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!