Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves gyereknek ott kell...

9 éves gyereknek ott kell lennie az édesapja temetésén?

Figyelt kérdés

Barátnőm férje meghalt,hétfőn lesz a temetése és a 9 éves fiát nem akarja vinni a temetésre.

Szerintetek,hogy cselekedne okosan?


2009. jún. 24. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Ez igazi tragédia!Sztem próbáld meg meggyőzni a barátnődet,h vigye el a kisfiút,de azt ne mondja el(konkrétan),h mi történt.Én biztos,h elmennék pszichológushoz,h segítséget kérjek abban,h miként és hogyan,és MIT mondjak a gyereknek,mi történt az apjával.Gondolom a korának megfelelően,de őszintén kell vele beszélni,úgy,h ha később többet akar tudni,akkor se bonyolódjon az ember hazugságokba.
2009. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen,de én már a halál utáni napon mondtam neki,hogy szakember mondja meg a gyereknek az igazat.

De nem szólhatok bele, Ő tudja.Csak látom a közeli jövőt.Mindig vannak az embernek "jóakarói" akik megfogják mondani a gyereknek az igazat.

2009. jún. 24. 18:45
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a saját érzéseimet írom le.Én is pontosan 9 éves voltam,amikor apukám meghalt. Nem öngyilkos lett ugyan, tüdőrákban halt meg, de hidd el ,ez egy 9 éves gyereknek nem számít. Felfoghatatlan, hogy apu elment a kórházba meggyógyulni, de nem jön többet haza.

Engem nem vitt el anyu a temetésre, mert, hogy nem kisgyereknek való.Nem is tudtam róla. Ha megkérdezi, én elmentem volna. Pár évvel később, mikor igazán felfogtam, mit jelent az, hogy halál, hibáztattam anyut, hogy miért nem búcsúzhattam el utoljára az apukámtól. Szerintem meséld el az én történetemet a barátnődnek, üljön le beszélgetni a kisfiúval, hogy szeretne-e elköszönni aputól, mielőtt a mennybe megy. Nem fogja felfogni olyan mélységekben, mint egy felnőtt ember, de talán nem lesz benne az a hatalmas űr, ami bennem 12 éve bennem van emiatt.

2009. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp el kéne vinni.. elvégre az édesapja.. megmondani neki hogy apu most mélyen alszik, de többet már nem jöhet ki a kórházból úgyhogy búcsúzzon el tőle.. velem is történt hasonló dolog csak a nagyapámmal(akinél minden nap ottvoltam nagyon szerettem), azóta szidom anyuékat, hogy nem vittek el.. hazudni nem oké dolog a gyereknek.. szerintem.. nekem több évig azt mondták hogy sok kávét ivott és belehalt.. aztán mondtam hogy elég idős vagyok nem kéne hazudozni mibaja volt.. akkor elmondták... persze azt nem kell elmondani a gyereknek hogy az apja öngyilkos lett, csak ha fel tudja már fogni.. de balesetet ne hazudjanak neki.. mert mikor az igazságot megtudja nagyon ki fog akadni.. nem szabad beszélni róla.. majd ha idősebb lesz és érdeklődik az apja iránt..
2009. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
A gyereknek mar igy is hazudtak,ugyhogy mindegy,akarhogy ha nagy lesz nem azert kell majd haragudjon hogy nem vittek el a temetesre hanem a megboldogult apjara kell majd haragudjon es megvetesssel emlekezzen amiert eldobta magatol az eletet ahelyett hogy felnevelte volna...
2009. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát igazából aki öngyilkos lesz az nagyon sok mindenen megy keresztül, lelkileg sokkal bonyolultabban fogja fel a dolgokat ami másnak pofonegyszerű és van akinek ezt az idegei nem bírják és úgy gondolja így könnyebb lesz. De van sok olyan öngyilkos is aki csak a figyelmet akarja felhívni, hogy én is itt vagyok, engem is fogadjatok el, szeressetek. stb. Úgyhogy ez az öngyilkosság nagyon bonyolult dolog. Ne firtassuk!

Én is azt gondolom, hogy a kisgyereket kéne megkérdezni, hogy ki akar e menni vagy se e temetésre, vagy inkább utána szeretne a végén kicsit kimenni, mikor mindenki elment már onnan.

Hát én még azt is el tudnám képzelni, hogy te beszélgetsz a kisfiúval, aki már nem is olyan kicsi valahol, hogy mit szeretne. Aztán segítenél neki elérni az anyjánál amit dönt. de erre rámehet a barátságotok is, bár ha a gyereknek jobb lesz ettől ez az egész akkor már vhol megéri, de vhol mégsem. Nehéz dolog ez!

De biztos a barátnőd? Mert én meghallgatnám a barátnőm tanácsát érvekkel és nem egyértelműen elutasítanám akármit is mond mert én így gondolom és kész. A gyerekét tiszelnie kell mindekinek ennyire, hogy megkérdezem és eldöntheti. Ha meg rossz lesz ott neki max eljön. ennyi.

De amúgy akárhogy is halt meg az apuka, amikor a temetés van ugyanolyan gyász, mint bármely más haláleset. Így a gyermekben megmaradhatna, ha ő is akarja, egy tiszeletteljes elbúcsúzás emléke, és ha egyszer megtudja az igazat, talán akkor kicsit enyhíti majd a haragot amit akkor fog érezni az apja iránt.

De semmit nem láthatunk előre, sajnos!

De nem szabad korlátoltan és önzően önmagunk által jónak tartott dolgokat helyesnek tartani csak, miközben mást is érint ez aki egy külön személy, és aki a gyermeke az elhunytnak, és neki is lehet véleménye, gondolata.

Tehát meg kell kérdezni a fiút mindenképp. Ha akar el kell fogadni, ha nem azt is. Ha utána akar kimenni azt is. Aztán ha kicsit enyhül a gyász akkor pedig ha eljön az ideje az igazságot is el kell neki mondani szépen, kicsit pozitív irányba de valós indokokkal megindokolni a halál okát, hogy ne fájjon neki annyira. De nagyon fontos hogy ne úgy mint itt az egyik válaszoló, hogy mert az apád egy gyenge ember volt és inkább meggyilkolta magát mint hogy téged felneveljen. Remélem nem ilyen az anyuka és megérti hogy a gyermek sérülésének elkerülése érdekében vmi mást kell kitalálnia, vhogy máshogy kell elmondania miért lett öngyilkos, meg hogy egyántalán az lett.

De itt is fontos, hogy ne őneki kelljen rájönni vagy mástól hallani, megtudni, hanem az édesanyjának kell majd ezt megtennie.

2009. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Végül elvitték a kisfiút?
2009. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem nem vitték el. Nagyon magába van fordulva a kis srác.
2009. aug. 3. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!