Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves gyereknek ott kell...

9 éves gyereknek ott kell lennie az édesapja temetésén?

Figyelt kérdés

Barátnőm férje meghalt,hétfőn lesz a temetése és a 9 éves fiát nem akarja vinni a temetésre.

Szerintetek,hogy cselekedne okosan?


2009. jún. 24. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy gyerekeinket az életre kell felkészíteni, és ennek része a halál is. Sokan azt gondolják, hogy a temetés, a síró felnőttek látványa stb nem gyereknek való és akkor teszünk jót ha nem visszük ilyen helyre. Ennek a kisfiúnak nem lesz másik édesapja, én azt gondolom, hogy így is el kell, hogy búcsúzzon tőle. Nyilván elmondták már neki, hogy mi történt az apukájával, el lehet mesélni, hogy hogyan zajlik egy temetés. Ha a gyerek nem tiltakozik határozottan ellene én kivinném. Nem könnyű helyzet ez most nyilván senkinek, és nagyon nehéz lesz a kisfiúval megértetni, feldolgoztatni, hogy mi történt. Számomra csak rövidtávon tűnik jobb megoldásnak ha nem viszi ki, hosszú távon ez egy lezáratlan történet lehet és a búcsú lehetőségét később már nem lehet visszahozni.
2009. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen elvinném. A temetés a gyász része, el kell búcsúznia az édesapjától. Már nem kicsi abban az értelemben, h' ne tudná, miről van szó. Kilenc évesen nagyon is tudják már, h' mi a halál. Értem, h' meg akarja kímélni, de ha nem lehet ott a fiú a temetésen, azzal megnehezíti ennek az egésznek a feldolgozását.
2009. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen a temetés a gyász része.Nekem is ez a véleményem.

DE milyen érvekkel győzzem meg erről?Mert az ép érveket elutasítja.

2009. jún. 24. 15:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondd meg neki, hogy ez a "gyerek dolga", nem az övé. Joga van elbúcsúzni az apjától. A gyerek nem csak az anyáé, hanem az apáé is ugyanannyira.
2009. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Attol fugg mennyire erett a gyermek,egyebkent ezt egy pszihologus jobban meg tudna mondani.Minden esetre egy eletre megmarad bennuk a temetes osszes mozzanata.En lattam mi ment vegben a gyermekem lelkeben amikor meghalt edesanyam,akkor o is 9 eves volt.Elsosorban amikor meghallotta a halalhiret,osszehanyta magat,remegett stb.Imadta a nagymamat.Nem vittem a temetesre es nem bantam meg.Igy nem jottek olyan kerdesek reszerol hogy mi tortenik a nagymamaval a foldben stb.Igy nem jutottak eszebe ilyen gondolatok es ugy emlekszik ra mint eleteben.Utana kivittuk a temetobe,de mivel nem latta a jelenetet amikor a koporsot leeresztettek,igy a sir olyan neki mint egy "emlekmu",a mama pedig fenn van az Angyaloknal.Ez szerintem a normalis ,persze valtozik a helyzet az idosebb gyerekeknel.
2009. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem meg kellene kérdezni a fiút, hogy el akar-e menni. erőltetni semmit nem szabad, így is elég nehéz helyzetben van, hiszen ő az apját vesztette el. Ha akar, menjen és búcsúzzon el. De vannak, akik inkább magukban, egyedül vesznek búcsút a s zeretteiktől.

2009. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Szerintem az anyuka feladata most az, h' a gyereknek valahogy feldolgozhatóvá tegye ezt a tényt. Ha a fiú el szeretne menni, nem szabad megakadályozni, ha elzárkózik, akkor meg nem kell erőltetni. Tehát inkább ebből az irányból közelíteném meg a dolgot, ha érveket keresnék. De ha ezeket elmondtad neki, akkor a tőled telhetőt megtetted, a döntést végül is neki kell meghoznia. Neked pedig barátként támogatnod kell, akármit határoz, még ha esetleg Te másként cselekednél is.
2009. jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A probléma az,hogy nem is tud a temetés létezéséről,ill. nincs tisztában vele.Ő nem tudja,hogy apa most hol van.

Én szívesen elmondanám neki,de a barátnőm örül,hogy ez így van,azt gondolja,hogy így könnyebb.

2009. jún. 24. 16:18
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Először is őszinte részvétem!Mit tud a gyerek?Nem mindegy,h miért halt meg.Ha súlyos beteg volt,és hosszabb ideje tartott már,akkor biztos,h a gyerek is valamennyire tisztában van a dolgokkal.Ha tragikus hirtelenséggel ment el,akkor valóban fogalma sem lehet arról,mi is történik.Ettől függetlenül én biztos,h elvinném.Pár éve meghalt egy barátunk balesetben,a kislánya akkor 4 éves volt,de az anyjának nem volt kérdéses,h a pici is ott lesz a temetésen,h tudja,innentől hol van az apukája.És azóta is folyamatosan kijárnak,rajzokat visz neki,beszélget vele.Nem mondom,h zökkenő mentesen ment,mire elfogadta,h apa nem jön vissza többé,de hazudni,becsapni,ködösíteni nem szabad,mert később az anyját fogja okolni,h nem hagyta elbúcsúzni.És egy 9 éves kisember már elég okos,nem olyan kicsi már
2009. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A gyerek úgy tudja,hogy baleset történt.

Igazából öngyilkos lett.: (

2009. jún. 24. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!