Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet adni reggelire...

Mit lehet adni reggelire tejallergiás 14 hósnak?

Figyelt kérdés
Vajas kenyér, lekváros kenyér, tojás ennyi jut eszembe, de ez nagyon gyér.

2012. máj. 5. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Babamuzli gyumolcspeppel.
2012. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve van tejmentes majkremm tudsz kesziteni padlizsankremet, tojaskremet. Van par tejmentes felvagott is.
2012. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sonkás kenyér, májkrémes kenyér, lekváros kenyér, rántotta, bundás kenyér, tükörtojás, müzli (tápszerével elkészítve), én ilyeneket szoktam. Mindegyikből van tejmentes, minőségi.
2012. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kenyérre kenheted ezeket is:

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pici sóval, kevés vajjal, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve), natúr tonhal konzerv pár csepp citromlével összetörve is nagyon finom

- lehet csinálni házilag májkrémet is (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, ha szeretitek a fehérjét, akkor egész tojásból is csinálhatod)

- felaprított sonkát kikeverhetsz fűszerekkel, vajjal, kevés mustárt is lehet hozzárakni

- vajat, felaprított házi kolbászt, felaprított, serpenyőben megsütött kápia paprikát (miután megbarnult a serpenyőben, le kell húzni a héját) kikeverve isteni szendvicskrémet kapsz

Vajból egy csomó fajta kenőt lehet készíteni:

- zöldfűszeres: petrezselyem, bazsalikom, oregánó, kakukkfű, bors, fokhagyma, metélőhagyma, só, vaj

- lestyános-tárkonyos: vaj, fokhagyma, lestyán, tárkony, só

- töpörtyűs: vaj, töpörtyű, fokhagyma, pirospaprika, pirosarany, só, bors, szerecsendió, mustár

- füstölt halas: vaj, füstölt konzerves hal, citromlé, snidling, só, bors

- szardíniás: vaj, olajos szardínia, főtt tojás, só, bors, mustár, vöröshagyma, citromlé

- almás: vaj, alma, fahéj, méz

- padlizsános: sült padlizsán, vaj, mustár, fokhagyma, só, fehérbors

- rozmaringos: vaj, só, bors, borsikafű vagy kakukkfű, rozmaring, citromlé, fokhagyma (felnőtteknek mehet bele pici bor is)

- sonkás-tormás: vaj, torma, só, bors, sonka (turmixolni a sonkát), és sonkába is jó ez a krém sonkatekercsnek

2012. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

jó csemegézést, mi mindig ehhez az oldalhoz nyúlunk, ha kifogytunk az ötletekből

Amit még szoktam készíteni:

-zabkása vízben főzve és tápszerrel kikeverve, tetejére kevés mézet v karobot teszek

-burgonyakrokett (bár ezt inkább vacsorára szoktam) sütőben sütve

-kavart tésztás sütemény (amolyan reformsütik tej nélkül)

Egyébként pedig a tej majdnem mindenből nyugodtan elhagyható, ha nagyon muszáj, lehet helyettesíteni pl zabtejjel

2012. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!! Nem is gondoltam ennyi variációra.
2012. máj. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!