Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hós kislányom valószínű...

22 hós kislányom valószínű lisztérzékeny, a gluténmentest eheti vagy az más?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukák vagy esetleg aki ismer ilyen termékeket, tudna tippeket adni? akár nasira, akár, pékárus megoldásra. minden érdekel. a válaszokat előre is köszönöm.

2012. máj. 3. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
sógornömnek is lisztérzékeny 2 gyereke, igen a gluténmentest eheti csak. Voltatok kivizsgáláson? Vagy miből gondolod?
2012. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Laktózterhelésen voltunk, ahol feltűnt a doktornőnek h milyen kis termetű és hogy mekkora pocakja van, valóban akkora mint egy "mini kismama" :( azt gondoltuk családi vonás, mert mi is alacsonyak vagyunk és ráadásul, kicsi koromban én is "pókhasú" voltam, de neki még híg széklete is volt, hasfájásra sosem panaszkodott. Viszont sokat pukizik. Ekkor vettek tőle vért minden irányú kivizsáláshoz, mert ekcémás is. Valamint a májfunkciója se jó :( hát ennyiből még most lesz majd több vizsgálat de semmit se tudok erről..se a vizsgálatokról.

Mennyi ideig tartanak mivel járnak?

2012. máj. 3. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a tejfehérje okozott gondot, de alényeg uaz. Kis pékségbe mentem, ahol rákérdeztem, hogy mi található az adott termékben. Mindenhol nagyon kedvesek voltak, és előkaptak egy kis füzetet, ahol minden részletesen benne volt, segítettek választani. Neked kell utánajárni, melyik gabona gluténmentes (pl köles v kukorica stb)

főzéshez pedig van egy remek oldal, tej-liszt- és tojásallergiások számára, az egész családnak: www.tejmentesetelek.hu

2012. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam lisztèrzékeny. Novembetől diétázik. A diétát csak a biztos diagnozis után kezdte meg. Pesten vesszük neki a gluténmentes ételeket.
2012. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7éves korom óta diétázom,most 26éves vagyok,és a 2.ik babámat várom.Úgy néztem én is ki,mint a te kislányod,vékony voltam és pókhasú.Eleinte tejcukorérzékenységet,és anyagcserezavart állapított meg a doki,de anyum gondolt egyet és elvitt másik dokihoz,az rám nézett és közölte,h még épp időben érkeztünk,mert ránézésre lisztérzékeny vagyok..ő javasolta a Heim Pál gyermekkórházat,ahol megcsinálták a bélbiopsziát,és beigazolódott..

Nemrég voltam kontrollvizsgálaton,és érdeklődtem a 18hós kislányom kivizsgálása felől,és azt mondták,h 3-6éves korban érdemes megvizsgáltatni.

A gluténmentes termékeknek horror áruk van,főleg a Schar-nek viszont számomra az a legjobb minőségű.Náluk kapható minden kenyér,zsömle,kifli,nasik.Tészták közül a Barbara,és a Tóthék tésztája ami bevált nálam.3-400Ft egy zacskó tészta..A dm drogériában lehet is lehet már kapni glut.mentes termékeket.

Bocsi,h hosszúra sikerült.Remélem tudtam segíteni..

2012. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!