Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy hete szorulása van a...

Dozsejodi kérdése:

Egy hete szorulása van a fiamnak 2,5 éves, sír fáj a hasa, alig eszik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szegénykém éjjel is fent volt görcsöl a hasa,már itattam vele kamillát ,hétvégén már ügyeletet is hívtuk ők a kúpot javasolták,3 x adtdam is neki,de tegnap nem kakilt,napközben nem fájt most a hasa!Kórházban azt mondták nem adnak beöntést nehogy hozzászokjon!Szerintem a kúphoz szokott hozzá,mert tegnap hogy nem adtam neki nem is volt neki széklete!Normaflort adok neki ma hátha segít,valaki aki járt ilyen cipőben mit tanácsol?

Amúgy szobatisztasággal próbálkozunk,amíg nem volt szorulása ment a wc ajtóhoz és fogta a kis fenekét ha kakilni kellett,most csak a bilire ül,de nem tud a szentem produkálni!


2012. máj. 3. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

A beöntéshez hidd el nem szokik hozzá.

Nekem 4 gyerekem van a másodiknál voltak ilyen panaszok és évekig a budai gyerekkórházba jártunk kezelésre a gasztroenteorológiára.

Volt,hogy nem egyszer a sebészeten kötöttünk ki.

Aztán megtanultam kezelni idővel a dolgokat.

Rost komplex,parafin olaj,szilvalekvár és a 100 % narancslé meghozta a hatását.

Ja és napi 1 aktivia joghurt.

Reklámozzák is,ha 15 nap múlva nincs hatás visszafizetik az árát.

Pár nap és hat.Mi Guttalaxot is szedtünk,Talán ahhoz lehet hozzászokni.Ma már 12 éves a kisebbik lányom és teljesen kinötte.Pedig annyi idősen ő is szenvedett.Rengeteg beöntést és glicerines kúpot is kapott.A laevolacot is szedtük,de semmit nem ér!A pelenkát mindenképp el kellene hagyni,mert abba csak összeszorítja a fenekét.Nekem is 2,5 éves lesz jövőhónapba a kicsi,de ő már wc-zik és bilizik.De az utcára még ráadom a pelenkát,mert tegnap is későn szólt és bepisilt.

Nyugodtan írj,ha kérdésed akad!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki javasolt hashajtót. A nevére már nem emlékszem sajna. De mióta rengeteg kubu, répalét és rostos üditőt iszik azóta már semmi probléma. ( Tudom hogy a répa fog, de a fiam ezt újra értelmezte) Mi is szenvedtünk vele. Sokszor a bilibe öntött meleg víz segített. Meg próbálkozhatsz szilva lével is.
2012. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj neki sok rostosat. Én a kamillával óvatosan bánnék, mert az is okozhat szorulást. Esetleg kipróbálhatod a szilvalekvárt. És valóban a patikában lehet kapni hashajtót, azt is megpróbálhatod.
2012. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy picit lázmérővel izgatni a végbélnyílást, hátha megindul.De elsőbb babaolajba vagy krémbe kell mártani, és csak a lázmérője legtetejét, nem szabad mélyre.
2012. máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szilva leváros kenyér+ tej


Hipp szorulás elleni rosotos ital


Lavelocal szirup


sok sok folyadék

2012. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
normaflór a bélflóra helyreállítására szolgál jol teszed hogy adod neki
2012. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat hasznosak voltak,majd írok ha túl vagyunk ezen az időszakon!
2012. máj. 3. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy tippet, ha megengedsz. A kakilás technikája is segíthet (minket átlendített egy mélyponton, persze a fenti tippek némelyikét mi is alkalmaztuk mellé)

Szóval: WC-re állítod, az ülőke két szélén a lába, és leguggol, miközben te a hónapjánál tartod. Így a hasprést elősegíted, és a fenekét még véletlen sem tudja összeszorítani. Én nagy mókát csaptam belőle, szerencsére bejött.

2012. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az aszaltszilva bejött és szereti is,tényleg finom.
2012. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!