Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, a fiamnak szorulása...

Segítség, a fiamnak szorulása van! Ötlet?

Figyelt kérdés
Kb egy éve kezdődött. Keményet kakilt, fájt neki és visszatartotta, amitől még keményebb lett, még jobban félt... Kb 1 hónapig ment ez. Azóta párszor előfordult. Nem tudom, mit tegyek. Nem hajlandó gyümölcsöt, zöldséget enni, nem iszik gyümilevet. 3 napja hashajtót kap, és nem kakilt, mert visszatartja.
2009. okt. 5. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg neki vagy beöntést, vagy pedig glicerines kúpot adni az segit h ne annyira száraz legyen a széklete, meg jó volna ha nagyon sok folyadékot inna, , nekünk a szilva dzsem és a meggy befött is be vállt lazitásra próbáld ki hátha segit nektek is.

üdv. 16 hós kislány anyukája

2009. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a védőbe, ott elvileg van pszichológus. A visszatartás már inkább lelki eredetű.

Éhgyomorra a szilvalekvár nekünk segített, de a visszartást nem tudja oldani.

Milyen stressz érhette? Tesó születés, beszoktatás, válás...

2009. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban ugyanilyen voltam.

Mindazonáltal, hogy meg kell oldani a kiváltó okot, minden nap ugyanakkor ültesd wc-re, bilire, adj a kezébe mesekönyvet(mai napig rejtvényt fejtek). Nem tudom mekkora, ha már elég nagy, esetleg magára is hagyhatod, egy kis meghitt magány nekem sokat segített. Ne érezze, hogy erőszakolod, parancsolod, mert akkor ellenáll. Ne hagyd, hogy eljátssza az időt, amikor kakilni kell (délelőtti órákat javaslom, mert akkor sokat szaladgál, be van indulva a szervezet, az anyagcsere)és kérdezd meg tőle, melyik játék jön vele kakilni.

Nekem is adtak tamarint, szilvát, korpát, korpa tablettát és társait. Lelki eredetű a dolog.

Laevolacot próbáltad már? A kemény kaki eléggé fájdalmas tud lenni, hashajtás helyett inkább a székletlazításra kéne ráállni, meg a sok folyadékra + valami rendszerre. Nekem minden nap jelez már, hogy kilenc óra, itt az idő.

2009. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
levolac
2009. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekünk a duphalac vált be. megette az adagot,és rá 20 percre kakált egy nagyot. mi pár nap után elhagytuk,és ment magától a dolog.
2009. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia! Ugyanez volt nálunk, nagyon sokáig és mindent kipróbáltunk. Már épp készültem vele a dokihoz mikor itattam vele Ánizsmag teát! Szuper! Szívesen megírom hogy kell, ha érdekel írj privit.
2009. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Glicerines kúpot adtam, nem használt.

A levolactól tegnap óta nyolcadszor kakilt. Remélem, most már nem fog félni.

Miből gondoljátok, hogy lelki eredetű lehet? Semmi olyat nem eszik, amit kéne...

Kistesó most született, de már egy éve tart ez kb...

Köszönöm a segítséget!

2009. okt. 6. 21:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, és most lesz 2 éves, de nem hajlandó bilizni.
2009. okt. 6. 21:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát bili helyett esetleg a lépcsős wcszűkítő? Az olyan nagyfiús.

Lehet alapból szorongós a kisfiú.

2009. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lépcsős? Az valami új találmány?

"Rendes" wc szűkítőnk van, de az meg nekem tűnik úgy, hogy nem jó. Nagyon mozog az ülőke, nem akarom, hogy becsípje a combját.

2009. okt. 9. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!