Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdte el...

Mennyi idősen kezdte el érdekelni, lekötni gyerekedet a mesekönyv, meseolvasás?

Figyelt kérdés
Mikortól olvastál neki esti mesét? Én már nagyon szeretnék fiammal nézegetni a mesekönyveket és olvasni neki, de őt még nem érdekli. Figyeli a képeket, miközben olvasok neki aztán vagy elkezdi lapozni vagy össze akarja gyűrni. Nem figyel még arra amit olvasok. Lehet hogy még kicsi hozzá? 25 hónapos.
2012. ápr. 26. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem kor függő,egy csecsemőnek is olvashatsz.én is egész kis korűtól olvastam neki,de őt nemkötötte le,csak nézegetni tudtuk sokáig a könyvet és a képről beszélgetni,mesélni.kb 2,5 éves volt amikor már érdekelte az esti olvasás,és ő maga is kéri,igényli már.nem minden gyerek szereti,de meg leeht szeretettni ha nem nagy meséket olvasunk,ha azt olvassuk amit ő akar és addig amíg leköti.lehet az 2 vagy 10 perc is.
2012. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiamat 2 éves kora előtt már érdekelte, de Ő nyugodt, nem izgága gyerek. Na, meg mindig is a könny volt a mániája, csak előtte nézegette.
2012. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is már egész kicsit korától olvastam neki, amikor csecsemő volt, és nem bírt elaludni, verseket olvastam. Nem értette nyilván, viszont a nyelv zenéje (és nyilván az anyja hangja) megnyugtatta, nagyon figyelt.

A Bóbita kötetet és a Boribon meséket voltak az első „igazi” együtt olvasásasaink. Egyévesen kapta a Bóbitát, és nagyon szerette, ahogy a Boribonokat is.

De szerintem ez gyerekfüggő, mindenkit más érdekel, kétévesen az enyém már igen hosszú meséket végigült, és kérte, hogy mondjam még.

Szerintem ezt nem lehet erőltetni, majd rákap. Ismerek olyan gyereket, aki háromévesen fél órát ül zenét hallgatva – az enyém nem ilyen, neki vagy a mese, vagy a „kézműveskedés” az, ami leköti.


Szóval szerintem egyrészt gyerekfüggő, másrészt viszont nem lehet elég korán kezdeni, ne add fel, az esti mese kell a gyerekeknek!

2012. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(Bocs az elírásokért.)
2012. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nem adom fel, mert nagyon szeretném megszerettetni vele a meséket. Ő sajnos nagyon mozgékony, eleven. Szinte nem is hagyja hogy olvassam a mesét, mert ki akarja venni a kezemből a könyvet. Akkor lapozgatja, de szinte meg se nézi a képeket. Már vettem neki ezt a nagyon dicsért Anna Peti Gergőt, de hiába. Nagyon remélem hogy később rákap, abban bízom hogy még kicsi hozzá. Talán majd 3 évesen.
2012. ápr. 27. 13:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem totálisan gyerekfüggő. Kisfiam 17,5 hónapos korától minden este van esti mese könyvből. Sokáig csak leporellókból meséltem neki, aztán nem is tudom, mennyi idős volt, amikor megkapta az első bogyó és babóca könyvet, és onnantól nem volt megállás. Azóta a leporellók nem érdeklik, a rendes mesekönyveket viszont falja. Sokat kívülről fúj, illetve mindig ő mondja meg, hogy melyiket meséljük éppen. 2,5 éves múlt.
2012. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1 éves korától érdekelték, de akkor még csak a képek, nem figyelte a történetet. Nem is nagyon olvastam fel, inkább csak a képekről beszéltem. Most 21 hónapos, már 2 hónapja tudok olvasni rövidebb történeteket és már 5-6 napja van esti mese is. Bogyó és babóca mesét kérte ma estére (is), szépen figyeli, követi a történetet.


Keress olyan történetet, ami őt is érdekli, szépek a képek stb. Először csak beszéljétek meg mit lát, aztán fokozatosan olvasd hozzá a történetet.

Nálunk is van úgy, nem mindig könnyen érthető szövegekbe botlunk, pl " a macskánknak szép a bajsza, billeg a sok morzsa rajta, egész nap csak lustán henyél, egér nálunk vígan megél." Ilyenkor elolvasom aztán elmesélem neki miről szól, megnézzük hozzá a képet stb. Utána visszakérdezek, pl. mi van a macska bajszán?, mit csinálnak az egerek- a képen a sajton játszank stb.


Bocs, h kicsit eltért a válaszom.

2012. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anna Peti kicsit nagyobbaknak való, az nálunk sem jön be még, a Bogyó és b viszont igen.
2012. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb 2 eves kora ota. Nagy kedvenc a Boribon, az osszes megvan neki es mar a konyv szinerol tudja, melyikben melyik tortenet van. Van olyan este, mint a mai is, hogy majd mindet, 7-et szam szerint, el kellett olvasnom. Van olyan, hogy vegiguli mindet, de neha mar a masodiknal o is lapozgatna benne. 2 eves 4 honapos amugy.
2012. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2o hónapos, kb. 2 hónapja van esti mese. Ezek nagyon egyszerű és rövid kis mesék (hiszen még nem tudnak sokat koncentrálni). Ő választ minden este (ez láthatóan fontos is neki). A mostani felhozatalunk: A három nyúl (Z.Z.), Altató (J.A.), Egyszer egy királyfi, Ákombákom, és az Álombari :) 9o%-ban felolvasok, 1o%-ban közösen mesélünk arról, amit látunk. Meg már mondja a következő sorokat néha.
2012. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!