Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereket nem veszik fel...

Ha a gyereket nem veszik fel oviba helyhiány miatt, csak bölcsibe, akkor fizethetem a magasabb díjat?

Figyelt kérdés
Ősszel lesz 3 a fiam, most, a beíratáskor már mondták, hogy azokat, akik nem töltik be szeptember 1-ig a 3 évet, valószínűleg csak bölcsibe veszik fel... Én meg fizethetem a Gyesből a magasabb összeget? :( (van egy kisebb gyerkőcöm is, vele vagyok itthon)
2012. ápr. 16. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Érthető, hogy azt fogják előbb felvenni, aki szept. előtt tölti a 3-at. Ha meg otthon vagy a kicsivel, egyes helyeken az is egy ok, hogy nem veszik fel. Ha nem bírod fizetni, akkor marad otthon a gyerek, más megoldás nincs.
2012. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk bölcsi fel sem veszi a gyereket ha otthon vagy, eleve munkáltatóihoz van kötve. Ovi is ritkán ha van kisebb tesó.

Az ovis meg a bölcsis térítési díj között meg nincs nagy különbség, persze ha nem tették fizetőssé a bölcsit, de ha Te amúgy is csak gyest kapsz, akkor lehet nem is kéne fizetnetek a bölcsiért vagy csak nagyon minimálisat, ugye, mert jövedelem alapján állapítják meg.

2012. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem, a ti esetetekben nem opció a bölcsi mivel otthon vagy, csak munkáltatóival lehet a bölcsibe beadni :(


mondjuk még mindig jobb ez, mint ha a dolgozó anyukának nem vennék fel a csemetéjét. és ezt nem ellened írom, hanem a rendszer ellen :(

2012. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az óvodavezető mondta, hogy valószínűleg bölcsibe kerül, évek óta ezt csinálják állítólag. Tudja, hogy kicsivel vagyok itthon, mert rá is kellett írni a tesó nevét, életkorát. Amiatt szeretném oviba adni, hogy talán fejlődne valamit a beszéd terén, a védőnő is javasolta, hogy mindenképp adjam be.

Na majd kiderül. Mindenképp megírom a végeredményt :)

2012. ápr. 17. 10:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Jelentem, végülis felvették az oviba :D
2012. ápr. 26. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!