Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek 0-18kg-ig...

Anyukák, akiknek 0-18kg-ig használható ülése van, meddig használtátok/használjátok?

Figyelt kérdés
Kis súlyú a babám, 10 hós, de csak 7,5 kg, és mivel nagyon lassan hízik, ezért nem hiszem, hogy egyhamar 9 kg lesz, az ülés vásárlás pedig aktuális, mert elég hosszú, a hordozóból már kilóg a lába. Érdemes 0-18kg-os ülést venni?
2012. ápr. 12. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag nagy fiam volt, ő 1 éves korában kapta meg a 9-18 kg-os ülést és 3 éves múlt, mikor kinőtte.

Én úgy tudom, hogy az nem baj, ha a lába kilóg a hordozóból, a baj, ha a feje lóg túl, vagy már túl szűkös. De ebben nem vagyok biztos, úgyhogy ha valaki jobban tudja, majd kijavít. Ha nektek még a 9-18 kg-os nagy, akkor csak a 0-18 kg-os ülést tudom ajánlani. A többi ülés mind 9 kg-tól van eleve és ráadásul minél nagyobb kategóriát ölel át, annál rosszabbak a töréstesztjeik. A 9-18 kg-os ülést is még lehet dönteni, és pl. 1 évesen még elég sokszor elaludt az autóban.

2012. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is ezért vettünk 0-18kg-ig ülést, mert kislányom is kicsi volt, viszont már muszáj volt őt áttenni másik ülésbe, mert a babahordozót már utálta és kilógott neki is a lába.

9 hónaposan vettük neki, most 19 hónapos és még simán elfér benne, gondolom még jó ideig. Úgyhogy én nem bántam meg, hogy ilyen ülést vettem, mert szerintem még sokáig tudjuk használni.

2012. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most lesz 3 éves és most cseréltük le 15-36 kg-ra.
2012. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 évesen cseréltük 9-36-ra. Ő is nagy baba, már 5 hósan kinőtte hosszra a hordozót. Az 0-18-ast is hosszra nőtte ki, nem súlyra. Én nem vennék még 9-25 vagy 9-36-os ülést. Én javaslom a 0-18, vagy a 9-18-ast. Főleg, hogy kicsi. Én sem vettem a kisfiamnak egyből 9-25/36-os ülést, nem tartom őket még pici gyereknél biztonságosnak, hiába 9 kg-tól vannak.
2012. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 éves volt a fiam mikor lecseréltem neki a 0-18-ast,akkor is csak azért,mert rövid volt már neki,súlyra viszont jó lett volna neki még,mert akkor volt 12 kg.akkor vettem egy 9-36-ost.
2012. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lényegében akkor megéri ilyet venni, ugye?
2012. ápr. 12. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Igen, megéri, sőt... Hiszen gyermekünk védelme és biztonsága a legfontosabb:-)
2012. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!