Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesen cumi cumi és...

Másfél évesen cumi cumi és cumi, helyes ez?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves, és most föleg extrém cumi helyzet van. Ha tehetné állandóan a szájába lenne. Régebben nem volt ennyire extrém.

Férjem nagyon ellenzi, ö soha nem kapott, és abba ment bele hogy csak alváshoz vagy megnyugtatáshoz, de most azt mondja már nem szabadna egésznap a szájába lennie.

Addig jutottam hogy kint már nem adok neki, ebbe bele törödött, de sokszor megyünk hosszabb autóútra oda pl adom neki, vagy pl ma egy fontos ügyem volt, és ott is inkább oda adtam neki.

MERT cumi mindent megold. Cumival egy ici picit sem nyafog, minden jó neki, a cumi mint egy drog számára.


Ùgy érzem ez az extrém helyzet azért alakult ki mert mindig elvesszük töle, mert mindig el van dugva és kontrolálni akartuk a cumit.

Amúgy senki segitségünk nincsen, én egésznap egyedül vagyok a gyerekkel (heti 2x program és néhány anyuka akikkel talizunk), hétvégén segít férjem is, de se nagymama se más. (500km-re lakik az elsö)

Szóval tudom sokszor már bele fásult vagyok azért is adom a gyereknek és nem eröltetem meg magam hogy elvegyem és hagyjam pár napot sírni.


De helyes ez így? Másnál is egésznap a cumi a szájában?

Sokszor megfüzöm tegye le, de látom rajta attól fél meddigre menne nem lesz már ott, mert valaki eldugja.



2012. ápr. 11. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

3,5 és 1,5 évesrim vannak. A nagy kezdetektől cumizott de csak ha nyűgös volt. 10 hóig szopizott utána alváshoz is kellett, meg fogzásnál. Játékhoz nem kellett és le se vittük soha. Mikor a kicsi egyéves lett jöttek a rágófogai. Ő addig nem cumizott, azóta igen. A nagy akkortájt kezdte az ovit vitte a cumit. Na azóta itthon állandóan cumizik, játszón is. Oviba le kell tenni ezt elfogadta. 3,5 éves nagy okos kisfiú. Ha beszélünk a cumi elhagyásról azt mondja így tud csak elaludni (meg csak ha mellé fekszek, velünk alszik). 3 hónap múlva költözünk az nagy változás lesz, új város, új ovi. Majd ha megszokta probálkozunk.

Szerintem nálatok elég törés lesz a tesó érkezése. Két verzió van: elmondod hogy a kicsi babák cumiznak adja oda a tesónak, vagy hagyod hogy cumizzon amíg meg nem szokja a kistesót. Gyerekfüggő melyiket fogadja el. Ha erővel rábeszélitek hogy adja a tesónak az féltékenységhez vezet (enélkül is lesz). Ha elmondod hogy. oda adhatja és ő akarja az jó.

Én amugy pont a tesó miatt meghagynám neki. Nagy változás lesz.

2012. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom is cumifüggő, már 3 éves lesz nyáron. Vannak olyan gyerekek, akikre nem hatnak azok a dumák, hogy már nagylány vagy, meg a nyuszika elviszi, mi már minden trükköt bevetettünk és nem sikerül elvenni tőle. Ő is másfél éves kora körül kezdte éjjel-nappal használni, előtte csak éjjel kellett. Ha napközben odaadod neki, amikor te úgy érzed hogy neked ezzel könnyebb, akkor beleesel abba a hibába, mint mi, hogy egyre több ilyen helyzet lesz, mert nagyon okosak a gyerekek, és rájönnek, ha hisztiznek érte, akkor megkapják amikor csak akarják, és te oda fogod adni, mert nem szeretnéd hogy hisztizzen. Mi is idáig jutottunk, csak nálunk a férjem volt az, aki mindig odaadta, én nem akartam.

Ha ennyire ragaszkodik hozzá, tényleg ne vedd el tőle. Én a sok próbálkozás után belenyugodtam, hogy egyszer eljön majd az az idő is, amikor magától lemond róla.

Mi pl nagyon sokat utazunk, megnyugszik a cumitól, hogy mindig új helyen vagyunk. Ezért megértelek, hogy a sok intézni valód mellett kényelmesebb neked is, hogy nem nyafog melletted.

2012. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2.5 éves fiam van, meg 4 hónapos a pici. Itt tanácsolta valaki, és szerintem ez nagyon fontos, hogy most nem kellene próbálkozni a cumi elvétellel. Hidd el, önkéntelenül is a kistesóval fogja összefüggésbe hozni. (Ő azért nem cumizhat, mert jön a pici.) Ne akard az amúgy is nehéz helyzetét tovább nehezíteni. Várj még ezzel, felejtsd el azt a cumi dolgot egy időre.
2012. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!