Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesen cumi cumi és...

Másfél évesen cumi cumi és cumi, helyes ez?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves, és most föleg extrém cumi helyzet van. Ha tehetné állandóan a szájába lenne. Régebben nem volt ennyire extrém.

Férjem nagyon ellenzi, ö soha nem kapott, és abba ment bele hogy csak alváshoz vagy megnyugtatáshoz, de most azt mondja már nem szabadna egésznap a szájába lennie.

Addig jutottam hogy kint már nem adok neki, ebbe bele törödött, de sokszor megyünk hosszabb autóútra oda pl adom neki, vagy pl ma egy fontos ügyem volt, és ott is inkább oda adtam neki.

MERT cumi mindent megold. Cumival egy ici picit sem nyafog, minden jó neki, a cumi mint egy drog számára.


Ùgy érzem ez az extrém helyzet azért alakult ki mert mindig elvesszük töle, mert mindig el van dugva és kontrolálni akartuk a cumit.

Amúgy senki segitségünk nincsen, én egésznap egyedül vagyok a gyerekkel (heti 2x program és néhány anyuka akikkel talizunk), hétvégén segít férjem is, de se nagymama se más. (500km-re lakik az elsö)

Szóval tudom sokszor már bele fásult vagyok azért is adom a gyereknek és nem eröltetem meg magam hogy elvegyem és hagyjam pár napot sírni.


De helyes ez így? Másnál is egésznap a cumi a szájában?

Sokszor megfüzöm tegye le, de látom rajta attól fél meddigre menne nem lesz már ott, mert valaki eldugja.



2012. ápr. 11. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kisfiam ő is elég sokat cumizik, bár nappal azért nincs egész nap a szájában, de alváshoz, utazáshoz, vagy ha bánata van, nyűgös, akkor kéri. Még nem akarom elvenni tőle, ha 2-2és fél éves koráig nem szokik le magától, majd akkor megpróbálom elvenni. A nagyobbik fiam soha nem cumizott, úgyhogy minden gyerek más, még picik, majd eldobja.
2012. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok, meg drámapedagógus, és csecsemő- gyermekszakápoló is... Szerintem Ti pörgitek túl ezt a cumi dolgot:) Egyrészt, ha elveszed, nem szabad hagyni sírni. Olyankor kell elvenni, amikor ezt meg lehet tenni egy vicces, kedves szituban, és amikor ő nem sír. Ha elkezdi, ne vedd el! Viszont ha evésnél, fürcsinél, kinnt nincs a szájában, akkor bennt is el kell(ene) tudnod néha őt úgy foglalni, hogy ne keresse. Először csak egy picit, aztán tovább. Néha ő is kiveheti, tegye a zsebébe, vagy a polcra. Már nagylány, szerintem megérti. Csak tudni kell időzíteni. Később sem lesz könyebb, sőt... Ne erőltesd, legyél spontán. És amikor pihenés van, kapja meg. Ha nyűgös, akkor is. Egyébként tényleg nem kell egész nap a szájában lógnia. De ennyi. Otthon néha lehetsz engedékeny, csak maradj következetes. Szeretettel korlátozva kell nevelni, nem tiltva, az sosem vezet jóra. Kitartás, szükség lesz rá!:)
2012. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A cumit pici ként nem Ő kérte,hanem Ti ajánlottátok fel Neki,így nem várhatjátok,hogy "egyik pillanatról a másikra" ne igényelje,igazságtalanság lenne elvenni azt,amit egyszer oda adtatok Neki.- ezt nem pont így olvastam valahol,de ez a lényeg.

1,5 évesen egyébként nem gáz,sőt,sok kisgyerek még az oviba is viszi a cumit! Egy idő után leszoknak! Van aki az ovit megkezdve,van aki csak 4-5 évesen. De láttam már 7 év körüli kisfiú szájában is cumit,az egyik ismerős lánya nagyon sokáig nem tudott leszokni!- de ezek extrém esetek! Ha a kislányod úgy érzi,akkor le fogja tenni! Ehhez úgy tudjátok hozzá segíteni,ha sokat foglalkoztok Vele,érezze,hogy nem akarjátok elvenni az Ő kis "kincsét", így várhatóan hamarabb le fogja tudni tenni magától! Ha együtt rajzoltok,akkor megkérheted,hogy tegye a papírja mellé amíg rajzol,ott látja. Nem kell elvenni,csak biztosítani arról,hogy ha leteszi a cumit,azt nem veszi el senki! Nem lesz fáklyás menet,de türelemmel sikerülhet "észre vétlenül" leszoktatni a cumiról.


Tudom,nehéz egyedül! Én 3-4 heteket vagyok egyedül a gyerekeimmel,egyedül az oviba amikor kísérem a nagyot találkozom más anyukákkal,de beszélgetni nem érek rá,mert vár a munka itthon. És amikor végre eljön az idő,hogy Apuka is velünk lehet (1,5-3 napot- mikor hogy),akkor is jó formán csak este tudunk beszélgetni,nappal alig találkozunk... majd megint elmegy 3-4 hétre...


Sok sikert!


Üdv:3 lányos

2012. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kösszi utolsó.

meg elsö is.


Èn is tanultam kisgyeremek gondozást, és külföldön dolgoztam nannyként és családi napközisként is. De annyira nehéz átlátnom mi is lenne a helyes. Talán a legrosszabb hogy ez a szitu ennyire nem alakult volna ki ha a férjem nem tiltaná és lopkodná el ilyen nagyon, dogja el, és a lányom csak arra figyel fel hogy eltünt.


èn is úgy próbálom hogy nem tiltok hanem alternatívát keresek, de nehéz saját gyerekkel. mikor más gyerekét neveltem (mert reggel7-19 ig egyedül voltam kis gyerekkel) vagy vigyáztam más gyerekére, akkor annyira egyszerüen átlátam a helyzetet olyan jól csináltam mindent, rengeteg türelmem volt, a sajátommal meg olyan nehéz. és ez a napi cumi téma már megörjít.


ami még nehezít hogy nincs kedvenc plüss állata, kb 2 hete lett egy kicsit kedvencebb cica, de az sem az igazi, így csak a cumi marad neki.


anyukám szerint én több mint 3 éves voltam mikor teljesen elhagytam.

2012. ápr. 11. 20:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Mind a 3tok nak kösszi eddig, az utolsót másodiknak gondoltam, de mindegyik hasznos.
2012. ápr. 11. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem azért hisztizik mert az apja elveszi az a baj hogy te folyton visszaadod.

Határozd el magad ha kintre nem kap ne is kapjon akkor se ha épp a bankba mész vele. Így csak azt üzened hogy ha eleget hisztizik megkapja.

2012. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom tudom utolsó, ez a legszörnyübb ogy legtöbbször tudom hogy hülyeséget csinálok, és azt is hogy egyáltalán nem abba az irányba megyek amerre egy jó nevelésnek mennie kellene.

de sajnos az éltünk most ott tart hogy pl van hogy napi 3 lakást nézek meg (lakást keresünk)és ö már marhára unja, hogy állandóan mindenhova rángatom, hogy bemegyünk egy lakásba ahol szuper lépcsö van de ö nem rohangálhat. szivem szerint ilyenkor nem vinném magammal, de nem tudok mást tenni. mindenhova vinnem kell, oda is ahova nem kellene. jön a tesó és azért is félek, mert lassan szülök és épp most kezdem az egész nevelést kiejteni a kezem közül, most amikor nagyon fontos lenne neki is.


az is rossz benne hogy egy tündéri gyerek kicsi babának is az volt, kiegyensúlyozott és szuper baba volt és most is az ha van cumi. de úgy érzem lassan mindent elrontok. habár elég akaratos de félek én is hozzá teszek ehhez.

2012. ápr. 11. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Én reggel elmondtam szépen a fiamnak hogy ilyen ügyes nagy fiúk már nem cumikáznak,kicsit szopogasd meg és rakd be az ágyadba.Szó nélkül megtette,próbáld ki Te is.Először mond neki hogy reggelizik és ha nagyon kell utána megkapja,egy kicsit szopizhat aztán berakjuk délig,alváshoz az övé.Próbáld úgy hogy ne elvedd hanem ő tegye be,adja a kezedbe.Nekem ez nagyon bevált.Mondtam hogy nagyon örülnék ha betenné,ideadná,és simán ment,nagyon megdicsértem.Délben ott találta az ágyban,vagy fenn a polcon,választhatott melyiket szeretné,van nekünk is többféle szinű.Tudom nem működik ez mindenkinél,egy próbát megér.Én sokmindent rábeszéléssel értem el nála.Sok sikert!
2012. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
első vagyok. Azt ne csináljátok, hogy csak úgy elveszitek tőle, és sír, inkább tereljétek el a figyelmét róla. És azt se csináljátok, hogy leteszi, és akkor eldugjátok előle, mert akkor azért nem fogja letenni, mert fél hogy eltűnik. Nekem sokszor ő maga "rejti el" de tudja hogy ott megtalálja, ha kell. Ha én eldugom onnan akkor utána nem meri letenni. Szerintem még van idő leszokni. Ha megkéritek, hogy vegye ki, tegye le vhova, és elterelitek a figyelmét játékkal, sétával, akkor elfeledkezik róla egy időre, és kevesebbet fog cumizni.
2012. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20 hónaposom is kb. 1-2 hónapja napközben is kéri a cumit. addig alváshoz kapta meg vagy ha kocsiban uton voltunk. most napközben is kell neki. egyszer csak játék közben gondol egyet és kéri, sőt sír érte. én pedig kötélnek állok előbb utóbb, hiszen úgy vagyok vele, ha ez megnyugtatja, ám legyen :)

ráadásul jön a foga, nem egy harapdálós típus, de hétvégén az őkle, újai a szájában voltak. akkor én adtam oda neki.

ne foglalkozz most a cumival, majd elhagyja. majd elviszi a mikulás, vagy jövőre a nyuszika :) neki az a nyugalom szigete. s igen, nálunk is úgy van hogy van amikor napközben kéri a cumit, aztán pár perc és ki tudom venni a szájából :)

2012. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!