Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindent megengedtek a rendkívü...

Mindent megengedtek a rendkívül akaratos gyereketeknek, csakhogy ne verje magát a földhöz?

Figyelt kérdés
Már teljesen ki vagyok készülve. A 20 hónapos lányom olyan akaratos, h olyat én még az életemben nem láttam. Ha nem az van amit ő akar, a fejét addig veri a földbe,míg kék-zöld nem lesz. (lenne ha hagynám) Pedig nincs elkényeztetve, soha nem is volt, de a boltokba is szégyellek bemenni vele, mert pakolászik mindent, és ha rászólok úgy ordít mint akit ölnek. Pedig nagyon okos értelmes kislány, de néha rájön az 5 perc. Ami általában több mint 5 perc.
2009. jún. 18. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akaratos csak rendkívül hisztis!Amíg tudod addig valahogy neveld "ki" belőle!Magadnak ártasz vele a legtöbbet ha ilyen!!!
2009. jún. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem,mert később csak rosszabb lesz..szerintem.

Hadd hisztizzen azért nem lesz mindig ahogy ő akarja.

2009. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért ne hagyd, hogy kárt tegyen magában.

Ez is egy "dackorszak". El gog múlni. Aztán jön a következő.

Én is próbáltam annak idején a ráhagyásos módszert, de nem vált be nála. Nálunk csak a szeretgetés segített, figyelemelterelés. Attól még nagyon jólnevelt kislány lett. Most már 4,5 éves, és nincs a természetével túl sok gond :)


Kitartás! Sok ilyen korszak lesz még!

31 hetes kismama

2009. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád,nem is azért van mert rossz a gyerek,vagy buta,ez egy teljesen normális életkori sajátosság..gondolj arra,hogy milyen ambiciózus kiscsaj lesz belőle:-) Amugy probáld ki,hogy nem veszed észre,vagy mondhatod neki,hogy akkor sem,nem és nem,a lényeg,hogy következetes legyél
2009. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 30 hónapos kisfiam is csinál ilyet, szerencsére egyre ritkábban.

A boltban egyszer próbálta, azóta szépen ül a kocsiban magyarázva, de sosem kér semmit, és normálisan ül (mert tudja, hogy ha nem követel-kap. ha jól viselkedik, veszünk neki egy kis sport szeletet pl, ha nem, akkor hisztizhet hazáig is akár "észre sem veszem")

Itthon szokott néha balhézni (főleg a nagyikkal töltött idő után), de magára hagyom (csak átmegyek egy másik helységbe, nem megyek el itthonról:) ), és max 3-5 perc, míg rájön, hogy hiába fárasztja magát, boldogan jön utánam magyarázva, aztán persze újra megpróbálja nem sokkal később, de ha akkor is ez történik, abbahagyja.

Régebben ő is verte a fejét, de 2 alkalmon ugyanezzel a módszerrel (akkor még tovább tartott), és rájött, hogy fölöslegesen okoz magának fájdalmat (persze ha veszélyes környezetben volt, akkor inkább őt raktuk arrébb.

Persze amint boldogan jön oda, azonnal meg kell ölelgetni és elmondani, hogy nem szabad hisztizni, mert nincs értelme, a cirkusz helyett akár játszhattunk is volna.

Persze így is előforsul még, de a napi 1-2 alkalom helyett havonta 1-szer azért lényegesen jobb arány:)

(Viszont ő nem nyugodott meg se a vízre, se az ölelgetésre, sőt az utóbbira engem is ütött-rúgott), ha hatásos lett volna, előbb azt alkalmaztam volna.

2009. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát nekem kisülne a szemem,ha a gyerekem a boltban és hazáig ordítana a kocsiban!Az én lányomnál egy kis hideg víz segített!És utána szépen megbeszéltem vele,h ezt azonnal hagyja abba,mert nálam ezzel nem megy semmire!Engem szörnyen idegesít,mikor valahol ordít egy gyerek és rá sem néznek!Nem mondják,hogy nem szabad hagyd abba,hanem sétálgatnak szépen,nekem meg szétrobban a fejem!És sajnos egyesek ilyenek is lesznek nagyobb korukban!
2009. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak az a baj, h nincs szívem magára hagyni, vagy nem észre venni.Mindig próbálom az ölembe ültetni és beszélni vele, de csak üt vág ahol ér, még a hasamat is, pedig félidős terhes vagyok.
2009. jún. 18. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig(19 hós a fiam)a figyelemelterelés vált be. Ő is szeret dolgokért hisztizni, visít, meg ugrál közben. Mondjuk boltban szerencsére nem szokott, néha bepróbálkozik, mutogat a zsemlére és mondja hogy memme, én meg mondom hogy anya ad érte néninek pénzt és utána megeheti, mire a kasszához érünk el is felejti, ja hozzáteszem amilyen gyorsan lehet elmegyünk a zsemlék közeléből hogy ne is lássa, szerintem ez a leghatásosabb,mert ha ott van a tiltott dolog az orra előtt, persze hogy visítani fog érte.
2009. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam gyerekkoromban. Anyuék nem tudtak mit kezdeni velem, még emlékszem is egy esetre, hogy ott fekszem a földön a konyhában és sírok de közben már nem is tudom miért (komolyan!). Én olyan 4-5 éves lehettem ekkor. Egyszer meglátta a nagyapám aki felvett, rátett a térdére és 2 jó nagyot rávert a fenekemre ott a helyszinen. Onnatól kezdve soha többé nem csináltam állítólag. Talán nektek is érdemes lenne megpróbálni, hogy valaki olyannal ráijeszteni picit akit ismer de nem áll hozzá közel szóval nem tudja, hogy mire számíthat tőle ha netalántán újra rajtakapná a hisztin. Számomra nagyapám ilyen személy volt. Hetente találkoztunk de akkor is csak ott ült és apuékkal beszélgetett. Általában nagymamám játszott velem olyankor.

Persze 20 hós kisgyereket nem kell elverni de megijeszteni lehet!

Remélem tudtam segíteni!

4 hós anyuka

2009. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ugyanezt csinálja mostanában. Szinte önkárosító módon veri a fejét a földbe, amikor nem úgy van valami, ahogy akarja. Én ilyenkor felrántom a kezénél fogva és jól megszorítom a kezét. Rászólok hangosan, hogy hagyja abba, aztán húzom magammal valamerre kézen fogva. Egy darabig megyünk így - ordítva persze - , aztán hirtelen elterelem a figyelmét: pl. nézd, ott a cica, nézzük csak meg mit csinál.... Persze csak olyan dologgal lehet elterelni, ami érdekli is. Hát nem mindig jön be, de valahogy próbálkozni kell, mert nálunk elég gyakori az "önkárosítás".
2009. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!