Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen természetű a Kos...

Milyen természetű a Kos jegyben született kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Elsősorban a most 14 hónapos, vagy annál idősebb (2,3,4 éves) kisgyerekek érdekelnének, mert a pici baba koron már túl vagyunk.
2009. jún. 17. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudja mit akar, makacs, akaratos, dirigálós.

Én is kos vagyok, tehát jól kijövünk.


Ezt találtam:


A legkedvesebb játékai is csak ideig-óráig szórakoztatják, lelkesedése hamar alábbhagy. Éppen ezért célszerű olyan ajándékot vásárolni neki, amelyet nem sajnálunk, ha idejekorán a polcra, a megunt játékok közé kerül.


A kis Kos nagyon szeret mozogni, és remekül érzi magát a szabadban, ahol kedvére szaladgálhat, ám nem árt az óvatosság: jó, ha tudjuk, csemeténknek nem erőssége a fegyelem, és nagyon nehezen viseli a rendszabályokat. Puffog, duzzog, megsértődik a legjobb indulatú szülői figyelmeztetésen is - ha az épp a játék hevében éri. Az intelmeket sokszor meg sem hallja, és a büntetés lejárta után ugyanott folytatja a "tiltott" tevékenységét, ahol abbahagyta...mint aki meg sem hallotta, mit mondtak neki az imént.


A gyerekek között többnyire főnök. Nem kell külön biztatni arra, hogy a többieket irányítsa, megteszi magától is. Született vezető, aki akaratával és lelkesedésével nagy hatással van játszópajtásaira. Nem elveszett gyerek, így nem kell azon aggódnunk, hogy esetleg az erősebbek elnyomják vagy megfélemlítik. Ő az, aki mindig mindenhol hangot ad a véleményének - sokszor anélkül, hogy végig gondolná, mit is beszél.


A Kos szülött egyik legfőbb jellegzetessége, a türelmetlenség az iskolában jelent először problémát. A gyermeknek általában nem csak az iskola nyújtotta fegyelmezés, hanem a mozgásban való korlátozás (egész napos padban ülés) is nehézségeket okozhat. A tanulásban sem kitartó, ám nagy benne a versenyszellem, így ha esetleg egy-egy rossz jegy miatt lemarad, gyorsan az osztálytársai nyomába ered, és gyorsan behozza a lemaradását.


A Kos szülött gyakran osztályhangadóvá válik, és közösségi szelleme hamarosan a tanulmányi eredményeiben is megmutatkozik, pláne, ha otthon elismerik sikereit, és még több támogatást, dícséretet kap családjától.


A szülő sokat segíthet gyermekének, ha megpróbálja megfontoltságra és kitartásra nevelni. A különböző sportágak sokat lendíthetnek a gyermek fejlődésén: megtaníthatják arra, hogy az áhított jutalomhoz vezető út hosszú és rögös - ezért csak azok érhetik el, akik türelmesek és kellőképpen kitartók.



2éves kislány anyukája

2009. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom április 1-én született tavaly. Igaz amit az előttem szóló írt, akaratos, mozgékony, kedves, érzékeny. Arra rájöttem, hogy csak szép halk szóval lehet rávenni hogy csinálja azt amit szeretnék, ha mérgesebben beszélek vagy utasítom akkor egyszerűen kinevet. A lelkére lehet még hatni nagyon ha egy kicsit szigorúbban nézek. Nem lesz egyszerű dolgunk, de következetességgel és rendszerrel szerintem remek kis csajszi lesz belőle.
2009. jún. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tavaly április 2-án született kisfiam. Kiegyensúlyozott, megfontolt, alapjaiban nyugodt baba. Akarata van, de szép szóval meggyőzhető. Kitartó, óvatos (csodálkozom is, nem az a nagy fejjel a falnak rohanó típus). És jókedvű, mosolygós. Egyelőre :)
2009. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez az egész csak neveltetés kérdése.ha a kos mondjuk egy hisztis jegy,de te úgy neveled őt,hogy tanulja meg,mit szabad és mit nem,akkor nem lesz annyira hisztis
2009. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2008 április 1-én született a kisfiam.Kicsit makacs,akaratos de most még ellehet terelni a figyelmét ha valamit nem lehet.
2009. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
szerintem nem csak a neveltetésen múlik. ha valakinek több gyermeke van miért nem mindegyik viselkedik ugyanúgy? én egy türelmesnek mondható, következetes anyuka vagyok, de az összefoglalóban leirtak igencsak körülirják áprilisi születésű királylányunkat, aki kezelése valljuk be nem mindig a legkönnyebb.
2009. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!