Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viselkedésproblémás gyereknél...

Viselkedésproblémás gyereknél hogyan vezessük rá arra, hogy képes legyen kivárni pár percet ha szeretne valamit, kezelni az indulatait, megosztani játékokat, képes legyen veszíteni ha mással játszik?

Figyelt kérdés

Szociálisan nagyon -nagyon éretlennek érzem,holott az összes betűt ismeri,ügyesen számol,választékosan beszél .Általában türelemmel terelgetem , elmondom szépen ,hogy mit és hogyan ,ha ennek ellenére mégsem hajlandó ,akkor határozottan kérem,hogy hagyja abba a helytelen viselkedést ,majd ha még ekkor sem tesz eleget a kérésemnek,akkor kiemelem a helyzetből,hazaviszem ,vagy ha itthon vagyunk beküldöm a büntihelyre gondolkodni,megnyugodni,amint bocsánatot kér és beláttja a hibáját akkor kiengedem.


Nagyon lassúnak érzem a javulást ,jövőre iskolás lesz és még mindennaposak a problémás helyzetek,gyakran magánkívűl sír ,ha valamit nem engedek úgy ahogy azt ő szeretné.


2012. ápr. 6. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A büntetés soha nem megoldás.


Jó, ha tényleg gyakran türelmes vagy ,de egy problémás gyermekkel mindig az legyél, javaslom. Ráadásul 10 év alatt, főleg 7 éves kor alatt alapvetően a szülő tudatalattiját tükrözi a gyermek, tehát a te (főleg gyerekkori) elfojtásaidat. Örülj ennek, mert ösztönösen tanít téged. :)


Odafigyelés, türelem, szeretet, következetesség egyaránt jellemezzen téged gyermeked irányába, még ha ez olykor nehéz is - ezek jelentik az alapot arra nézve, hogy szociális fejlődése harmonizálódjon.


Nevelési tanácsadóban tudtommal ingyen végeznek játékterápiát, javaslom, vidd el, ráadásul szükség esetén esetleg gyermekpszichologushoz irányitanak téged.

mindkét esetben a szülővel is konzultálnak, a gyermekkel inkább játszanak, mert inkább kivitelezhető a diagnózis ezáltal, mintsem a gyermekkel való beszélgetés által.


Nem kizárt, h asperger szindrómás, de csak halvány sejtésem, számos egyéb diagnózisra juthatnak, látatlanban nem lehet megmondani, pszichologus sem vagyok.


Nem győzöm hangsúlyozni: a szülő (tudat alá történő) elfojtásait is kezelni kell, léteznek ingyenes tudatfeltáró módszerek is, a hatékonyabbaknak azonban anyagi vonzata lehet: pl. kineziológus.


A táplálkozás is sokat számit. Méregtelenités. Mérgek mellőzése; mérgek alatt értem pl. ezeket:

pl. só, bolti ételek (tartosítók, szinezékek stb), nem tiszta levegő (városi környezet, pláne ipari), stb., ráadásul lehet fokozni vegetáriánizmussal, de ha csak a fentebb emlitetteket elhagyod, már önmagában az támogatólag hat a illető állapotára, viselkedésére, lelki tűrőképességére, gondolkodásának sebességére, felfogóképességére, közérzetére nézve, legyen bármilyen korú.


Javaslom, ha számodra szociálisan kifogásolható tetten éred őt, nyugodt hangon, higgadtan, türelemmel, szeretettel magyarázd el neki, mi az, amit egy igazán okos kisfiú/kislány tesz, mivel ez a hozzáállásod motiválni fogja őt, idővel egyre inkább, hogy ennek megfelelően cselekedjen. Fontos kiemelnem: ott és akkor állj hozzá íly módon. Büntetéssel csak rontod mind a bizalmát irányodba, mind fejlődésmenetét, de még visszafogott megrovás által is. Megróni gyermeket ritka, kiemelt esetben lehet szükséges csupán.


Egy kisgyermektől nem elvárás és nem hatékony nevelési módszer utolag elgondolkodtatni.


Érzem a jó szándékod, ám engedelmeddel vázoltam nevelési tapasztalataimat. Kisgyermek neveléssel foglalkozom.

2012. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!