Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vettetek először puskát...

Mikor vettetek először puskát a gyerknek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 éves, és napok óta nyaggat hogy vegyünk rendes puskát. (eddig legóból épített magának)

Az a baj, hogy így is könnyen befolyásolható a durva játékok iránt, már az oviban is mondták, hogy a fiúgyerekekkel van némi problémájuk. (nem csak vele)

Már a cartonn network-öt sem nézi kb. egy hónapja, de nem nagyon veszem észre, hogy nyugisabb játékokkal foglalkozna egyedül. Ha leülök vele játszani, akkor társasozuk vagy kártyázunk, vagy olvasok neki, de ha egyedül játszik azonnal lövöldöz.

Nem tudom, hogy mit gondoljak, mert annak idején mi is állandóan lövöldöztünk, meg kardoztunk a tesómmal. Néha már úgy érzem, hogy túlsprázzák ezt a dolgot.

Nektek mi a véleményetek erről?


2009. jún. 15. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én is sokáig nem akartam, hogy ilyet kapjon, de aztán be-be csúszott... Igaz kisebbek. Inkább fa kardot kapott. Ennek ellenére nem vettem észre, hogy ettől többet lövöldözne, harcolna. Szerintem pont annyit, amennyit egy fiú amúgy is szokott volna. Emelett Ti is társasoztok, kártyáztok stb....

Szerintem a tv. korlátozása sokkal többet használ.

És hát a mi gyerekkorunkban is minden fiúnak (meg néha lánynak is) volt puskája, kardja....szóval kicsit túlzásnak érzem.

2009. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam egy interjút Szily Nóra , aki amúgy is pszichológus és Alkér Orsolya közt erről , aki meg a Csodasuli megalkotója. Szóval szerintük nem baj ha ilyenekkel játszik a gyerek csak mindig el kell beszélgetni vele a következményekről. Pl ha lelövöd anyát akkor ki fog neked kakót csinálni. Meg azt is mondták h muszáj h ezeket a dolgokat megtapasztalja a gyerek, mert ha nem éli ki ezeket felnőttkorában visszaüt.
2009. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.. Az én fiam 2 és fél éves, szerencsére még az autók kötik le.

Szerintem kap majd kardot, pajzsot, mi egyebet, de puskát nem nagyon, vagy ha mégis, akkor sem azt a veszélyeset, ami golyókat lő ki.

Jobb szeretném, ha a robotokkal, katonákkal, állatokkal játszana, persze ez majd úgyis később dől el.

Mindenesetre, minimalizálom majd az agresszív fizikai játékokat, legalább, amíg kicsi, tuti nem fog mindenki fegyverekkel beállítani...

2009. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 éves a fiunk,és nekem is fejtörést okoz,hogy vegyek-e neki vagy ne.Annyit vacilláltam,hogy eldöntötte helyettem az anyósom!!!Vett neki egyet a búcsúban,de mikor megláttam,hogy milyen élethű,akkor azt mondtam,hogy na nem!!!!!

Inkább visszavittük az árushoz,és kicseréltük egy árban ugyanannyiba kerülő buborék fújó pisztolyra.Az is fegyver formájú,de mégsem kalasnyikov.

Anyós persze megsértődött,mert hát az ő gyerekei is ilyen játékokkal nőttek fel,de könyörgöm nem egy ilyen agresszív világban,mint most.

2009. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 éves és még semilyen fegyver féléje nincs.

Mostanában ő is kéri az ovoda miatt,másképp szerintem eszében sem jutott volva.

Most lessz a szülinapja és kérdeztem mit kér,erre ő nyillat kért meg kardot.

Én is attol tartok,ha most nem szorakozza ki magát a fegyverekkel majd nagy korban lesz vele a probléma.

Ezt én is hallottam. Pedig én azt mondtam,hogy soha nem kap.A fegyverröl csak annyit,hogy majd én is veszek valami célzosat (céllövöldéset) de most elektromos dárcot kapott,reméllem az is tetszeni fog neki.

2009. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is (21 éves fiú) és öcsém is (14) imádtunk kiskorunkban harcolni, nekem kardjaim, pajzsaim páncéljaim, öcsémnek már puskái is voltak. Hasonló korú ismerős kisfiúknál is azt láttuk, hogy többségükben nagyon vonzódtak a fegyverekhez, néhányuknál szintén tiltották a szülők a fegyvert, ők imádtak hozzánk járni.


10-15 év távlatából azt mondhatom: fontos korlátokat, mértéket szabni (pl. a kis műanyaggolyókat nagy erővel kilővő, tehát effektive veszélyes puskákat én se vennék), de teljes tiltást NEM ÉRDEMES alkalmazni szerintem. Egyszerűen nem befolyásolja a kisgyerek későbbi fejlődését, hogy 5-6 évesen imád harcolni. Ez természetes fiúknál, később viszont elmúlik ilyen formában és átalakul a világ "fiús" dolgai iránti érdeklődés más formákká (például: sokakat történelemből jobban érdekel a II.vh. mint bármi más korszak, aztán meg már jönnek a lányok, és más frontokon kell "harcolni"). Azok a gyerekek akiknek tiltották a fegyvereket nem voltak és nem is lettek semmivel sem békésebbek, sőt, inkább csak sóvárogtak, hisztiztek akkoriban, kicsit ki is lógtak a sorból (persze csak ebből az aspektusól) a fiús társaságban.


A buborékfújós puska azért nálunk nem lett volna menő:)

2009. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!