Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdhetnék a kislanyommal?

Mit kezdhetnék a kislanyommal?

Figyelt kérdés
Két éves múlt és az a baj h semmi játék nem erdekli de szó szerint semmi!Se a lego se mesekonyv se kirakok semmi!ha leulunk vele akkor js kb 5 percre es ennyi!kinlodik rajtunk csüng megallas nelkul!délelott 1.5-2 orat kint van délutan is!este fel 6 fele jovunk be es kezdodik a kinlodas!faradt is latszik pedig szepen alszik ebed utan de mivel tudnam lekötni h ne rajtam es az apjan csüngjön felváltva!köszönöm előre is a segítséget!!!
2012. márc. 23. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Az unatkozás kreatívítást szül. Szerintem ha nem szorakaoztatjátok, lehet nyügösködik pár napot, majd elkezdi feltaláni magát.

A játékait oszd szét 2 felé és 2 hetente cseréld öket, így mindig lesz új a napalat.

2012. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Picur84 válasza:
Nálunk is így ment egy darabig,aztán felfedeztük,hogy a gyerek nagyon szívesen nézi Thomas a gőzmozdonyt,az Eperkét és a többit!Tudom nem valami okos dolog,de nekem is csak így sikerült lekötnöm!Azóta ez megváltozott,mostmár ő kéri,hogy fessünk vagy gyurmázzunk!Idővel leválik rólatok!Sok türelmet!!!:-)
2012. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A szülő nem arra van, hogy egész nap szórakoztassa a gyereket. Nem animátor. Még kicsi, de ezt már meg kell neki tanítani apránként és azt is, hogyan foglalja el magát egy kis időre, ha épp anya/apa nem tud vele foglalkozni. Kérdező, ne aggódj, ez változik majd, ahogy nő, egyre több egyedüllétet igényel majd.
2012. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj h nem, mert ez már nem most kezdödött szinte majdnem egesz tél igy zajlott!csak aggodom is mert szrptembertol megy oviba es ha itt sem fogja erdekelni nem tudom mi lesz!jatszani délelott annyit jatszik h engem utanozz pl fozz vagy h festi jatekbol a babat ugyanis kozmetikus vagyok!direkt azert hagyom az estet magara hatha feltalalna magat vmivel de nem!ha rajta mulna egesz este 1 db jatekot sem venne elo!mar azon gondolkodtam lehet draszzikus h el teszek minden jatekat es egyenkent veszem neki elo es csak az lesz de szem ez sem erdekelne!!!!
2012. márc. 23. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:

ha leülsz vele játszani, akkor sem játszik? szerepjátékot sem? tudod hogy ő az egyik figurával te a másikkal, és eljátszotok egy történetet

mert ha csak arról van szó, hogy EGYEDÜL nem játszik, akkor szerintem semmi baj nincs, még kicsi, nem szeret egyedül lenni, az én 2,5 éves kisfiam is olyan, hogy egyfolytában vele kell lenni, és foglalkozni vele, játszani vele, mert nincs el magában

szóval ő is egyfolytában rajtunk csüng, így valamelyikünk mindig vele van, és játszunk

2012. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Más gyerekekkel nem játszik? Szerintem a vele korabeli, hozzá hasonló korú társaság hiányozhat már neki ennyi idősen.
2012. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

szerintem meg nem, vagyis nem valószínű hogy egy 2 évesnek a gyerekek hiányoznak, mert ők még nem tudnak együtt játszani, csak egymás mellett

neki az kell hogy a szülei játszanak, foglalkozzanak vele

2012. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha eljön az ideje, fog majd egyedül is játszani. Fiam azóta van jobban el, hogy óvodás lett. Szoktatok mesélni neki? Akár könyvből, akár fejből? Az fejleszti a fantáziáját, ami a későbbi szerepjátékoknál nagyon jó. Vannak társasjátékok (Kisvakond, Kippkopp, Boribon stb.) Vagy kártyajátékok, memória, dominó, amit ti is élveztek esetleg, és akkor könnyebb vele lenni. Bár lehet, hogy ezeknek kicsit később lesz itt az ideje. Én bevonom a házimunkába is. Imád segíteni: pl. takarításnál, főzésnél egyszerűbb feladatokat bízok rá, apjával szerelni szokott...
2012. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pár percig lekoti a szerepjatekozas en is probalom bevonni a hazimunkaba neha sikerul neha nem! Gyerekeket nagyon szereti allandoan menne a szomszedba mindegy h kisebb vagy nagyobb nala egyutt persze meg nem jatszanak de h ott vannak egymas mellett akkor is nagyon jol erzi magat! Akar hova megyunk meglat egy babat babakacsoit kisgyereket es rohan! Vannak neki memoria kartyai nem koti le az sem sokaig!amugy mindenki azt mondja a kornyezetemben is h ez normalis eletkori sajatossag de nem hittem el h normalis h ennyire nem erdekli semmi!koszonom nektek a valaszokat a tarsasjatekot megnezem majd!szep napot nektek....
2012. márc. 24. 05:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


szerintem jó ötlet hogy elveszed a játékait.


Szedd szét öket hogy pl puzzeleknek minden darabja meg legyen, vagy legot egy dobozba öntsd stb...

Hagyad 1-2 napot max 1-2 játékkal, majd mindig cserégesd. Valószínü kell jó pár nap mire eltüntnek látja a játékokat, de ne add fel, szerintem ez az ötlet valamilyen szinten be fog válni.


A legtöbb gyereket azért nem érdeklik a játékok mert túl sok van belöle, és mindegyikhez hozzá nyul de egyikkel sem tud játszani.

2012. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!