Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves körüli gyermeketeknek...

2 éves körüli gyermeketeknek mit adtok inni napközbe? Egész télen teát ivott de most már meleg van. Pl. Szörp?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 13:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hideg teát iszik, esetleg vizet. Cukros löttyöt, szörpöt semmiképp sem.
2012. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az instant teának inkább van mellékíze, mint a hagyományos baba, vagy gyümölcsteáknak akár beízesítve is.

Mi fele-fele arányban szoktuk adni, szóval iszik vizet is, de iszik azért teát is, vagy egyéb gyümölcslevet. A lehűtöttet pedig gondolom úgy kell érteni, hogy nem melegen, vagy nagyon langyosan adja, de nem jéghidegen.

2012. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Jubilee ***** válasza:
Nekem vizet iszik a 20 hónapos lányom, esetleg gyerekteát cukor nélkül citrommal. Kakaót is szoktam neki adni. Gyümölcsleveket, szörpöt szinte sosem.
2012. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az én lányom szinte kizárólag vizet iszik (Szentkirályi). Egy héten egyszer talán egy kis Hohes-Ct. Szörpöt még soha nem ivott, semmi cukrosat nem adok neki. Mi is ásványvizet iszunk a férjemmel.
2012. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
víz, télen-nyáron. Teát reggelihez és/vagy vacsihoz kap, vagy ha beteg.
2012. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

2éves kislányom kb 3hónapja iszik gyümölcslevet,de abból is a max 25%-ost,a többi nem kell neki. Pedig adtam már minden félét. Legtöbbet vizet iszik,vagy üres teát,ritkán instantot. Szörpöt soha nem kapott még,mi sem isszuk.

Szerencsére szereti a vizet,és néha kap pár korty enyhén bubisat is. Egyszer az apja adott neki a szénsavas vizéből,utána kérte hogy bubisat akar.

2012. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én lassan 4 éves lányom is nagyrészt vizet iszik. Amikor együtt megyünk boltba, akkor általában "kikönyörög" egy kubut vagy gyümölcslevet, de azt mondhatni 90%-ban vizet iszik. Az oviban is az van (most a reggel italokon, tea, kávé, kakaó, tej stb. kívül), így nincs probléma. Nem utolsó sorban a fogaival is akkor teszel jót, ha nagyrészt a vizet issza.
2012. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha beteg, akkor szokott mézes hársfa teát inni, egyébként máskor nem teázik. Volt, hogy főzetett velem, de aztán nem itta meg.
2012. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én megdöbbenve olvasom, hogy sokan ásványvizet adnak a gyereknek. Szerintem ez nem helyes, hiszen meg kell nézni, mit is tartalmaz, ásványvizenként nagyon eltérő. Tehát mennyi vanádium, króm, mangán, vas, kobalt, nikkel, réz, cink, arzén, bróm. Olyanok is vannak, amelyek a szervezet számára előnyösek, de nem nélkülözhetetlenek. Ilyenek pl. a gallium, a germánium, a rubídium. Mindkét csoportra igaz, hogy csak kis mennyiségben fejtenek ki pozitív hatást, nagy mennyiségben mérgezőek.

Egyes nyomelemek egymás hatását fokozzák, mások ellentétes hatást kifejtve semlegesítik egymást.

Én azért óvatosan bánnék még az ásványvizekkel.

2012. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
16os vagyok. Csapvizet is szoktunk inni,nincs vele probléma. A gyerek meg szentkirályit,vagy óbudai gyémántot iszik. Ezeket direkt lehet gyerekeknek is! Attól hogy néha iszik a mi vizünkből is pár kortyot nem hiszem hogy hű de sokat árt neki!
2012. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!