Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg lehet értetni egykét...

Meg lehet értetni egykét évessel, hogy ne fogdossa meg a ház környékén a békákat?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk rengeteg van, nekem pedig fóbiám van tőlük, ha meglátok egyet képes vagyok rosszul lenni tőle. Ha tehetném a föld felszínéről is kiirtanám őket. Nem tehetek róla,már gyerekkoromban is így volt. Nagyon nem szeretném, ha a kislányom megfogdosná őket.
2012. márc. 21. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt már rá eset? A lányom úgy fél tőlük, ha egyet meglát, ki sem megy az udvarra aznap többet. Szerintem a béka is fél, nem is olyan könnyű megfogni.
2012. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. A legtöbb gyermek fogdossa az állatokat, és attól, mert te tartasz tőle, ne nevelj fóbiát a lányodba. Tanítsd meg neki, hogy utána kezet kell mosni, és ennyi.
2012. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj, hogy megfogja, hiszen nem bánt. Csak én ne lássam, mert ledermedek, és úgy fel megy a vérnyomásom, hogy rosszul leszek...
2012. márc. 21. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére én nem félek tőlük, lányom meg előszeretettel fog meg minden állatot. Én hagyom, amíg az nem veszélyes. De egy béka általában nem az.

Az a baj, hogy a fóbiádat át fogod adni a lányodnak, és később neki is nehezebb lesz emiatt.

Úgyhogy vagy vidd el a békák közeléből, és mondd el neki, hogy nem játékszerek, ezért ne játsszon velük (de ne mondd hogy hú, fúj, jaj, félek...) és tereld el a figyelmét.

2012. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja tudni megfogni. A béka fürgébb, mint egy totyogós :) Sokkal fürgébb :)
2012. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én kislányom már két éves,és egyáltalán nem totyog,gyorsabban szalad mint a mi utána...
2012. márc. 23. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!