Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam megfázott, és le van...

Kisfiam megfázott, és le van tapadva a garatba a nyák. Hogyan tanítsam meg rá, hogy kiköpje, amikor felköhögi?

Figyelt kérdés

Orrporszívóval próbáltam kiszívatni, de alig jön ki valami, kifújni ki tudja az orrát, de nem teljesen, mert állandóan tele van. Ilyenkor rásegítünk, és kijön az orrából a maradék lerakódás. A garatban viszont van, amit nem tud kiköpni, ökölődik, de visszanyeli. :( Éjszaka többször ébred ezmiatt, horkol, szörcsög, van, hogy fel kell ébreszteni, mert hangos, és félek, nehogy megfulladjon benne. :( Adjatok tanácsot, mi lenne a megoldás?

Ui: Gyógyszert nem kap, az orrába fújok spray-vel ha szükséges. Láza nincs.


2012. márc. 19. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sosem köpöm ki és még itt vagyok. 34 éves vagyok. Undorító egy szokás. Anélkül is meggyógyul. Megfulladni biztos nem fog tőle.
2012. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hurutos köhögésre gyógyszer kell !!! Nem írtad mennyi idős, de ha nem elég nagy, azaz 4-5 éves akkor nem fogja neked kiköpni. Semmi baja nem lesz, ha lenyeli, de mindenképp adj neki köhögéscsillapítót, legjobb ha Stodalt veszel. Ez homeós, és 2-3 nap alatt rendbeszedi.
2012. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen zsebkendőbe köpné, nem a földre. Én is kiköpöm, ha beteg vagyok, én meg nem bírom elviselni, ha a torkomban van a lerakódás. Zavar nagyon, és jobb ha megszabadulok tőle. Na meg ha el kell mennem itthonról, akkor itthon elvégzem azt, amit nyilvánosan nem tennék.

3 éves elmúlt amúgy a fiam. A Stodal jó ötlet, ha tényleg hatásos, ma veszek is!

2012. márc. 19. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
?? Soha nem köptem ki. A Stodal valóban jó, ha nem múlik, vidd orvoshoz.
2012. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


Amikor beteg voltam, és volt, hogy a hangom is elment, köhögtem, és fel is jött. Biztos nem nyelem le, ha már felköhögtem, mi ebben az érdekes? Ha itthon vagyok, kiköpöm igen. Ez olyan, mint az orrfújás. Minden reggel mosakodás után ki szoktam fújni az orrom, nem hagyom bent egész nap. Ha beteg az ember, folyik az orra is többnyire, ki kell fújni, mert különben folyik magától, vagy ha tüsszent az ember, akkor utána is kiszoktam fújni, mert ki kell. Most komolyan, miért furcsa ez?!

2012. márc. 19. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, csak nekem undorító. Én egyszer köhögtem fel így véletlenül, de konkrétan hánytam utána, olyan rosszul lettem a látványtól.
2012. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát...nem mindenki bírja, ezt aláírom. :) Én sem. :) De inkább egy ilyen, mint amikor kakit kell kitakarítani egy 90 éves néni alól. :(((( (...)
2012. márc. 19. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem régen egy gyerekorvos tanította, hogy fektessem végig a lábamon hosszában a gyereket hassal lefelé, úgy, hogy a feje lógjon lejjebb és jó erősen ütögessem a hátát. Ettől könnyebben felszakad a váladék a tüdejéből és a torkából is.
2012. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!