Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Természetgyógyászattal kapcsol...

Természetgyógyászattal kapcsolatban tapasztalatok? Volt akinek bejött?

Figyelt kérdés

Lányom 4 éves, és elég sokat beteg az oviban, sajnos. Antibiotikumot, vitamint már annyit kapott, hogy szerintem ha összeszámolom 100 e Ft nem takarná be. Most voltam természetgyógyásznál a derekammal, és azt mondta, hogy a gyereket is tudná kezelni. Mert hiába adok neki vitamint, ha mondjuk a tüdeje, vagy a gyomra van legyengülve, és onnan támad a betegség. Van valami gépe, amivel meg tudja nézni, hogy melyik szerve van legyengülve, és arra vannak különféle gyógynövényes szerei. Persze nem olcsó...

Nem tudom érdemes ezzel foglalkozni? A férjem szerint humbuk az egész. De már nem merek több antibiotikumot adni a gyereknek. A derekamat egyébként mindig szépen helyreteszi, azzal nincs panasz.



2012. márc. 16. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs, de én hiszek benne.

Inkább ez, mint a sok gyógyszer.

2012. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem sincs tapasztalatom ezzel (szerencsére nem volt nagy betegsége még a gyerekemnek), de mivel ismerek gyógyszeriparban dolgozót, azt gondolom, a gyógyszereket is sokszor csak tippre adják az orvosok, és sajnos elég nagy lobbi áll mögöttük (ld. a nem kötelező oltások ügyét pl.). Szóval ha nem egy sarlatánról van szó, és neked használt, akkor miért ne tedd meg, hogy a gyerekedet nem akarod mérgezni a sok sz***ral?

Rokonom dolgozik biorezonanciás gépekkel, azt mondja, hatásosak. Persze az a legjobb, ha a természetgyógyász nem zárkózik el a „hivatalos” orvostudománytól, és ha olyan a probléma, amit nem tud kezelni, elküld dokihoz.

Én egyszer próbálkoztam a gyerekkel homeopátiás orvossal, az nekünk nem jött be, de emberileg volt gáz.

2012. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő teljesen elzárkózik az orvostudománytól. Mert az egész egy nagy üzlet, és mekkora pofátlanság, hogy emberek életet teszik tönkre üzleti okokból. Ezt én is tudom. Csak mellette meg azért elég drágák az ő szerei is. Abban pl. abszolút nem hiszek, hogy rákos betegeket meg tudnak így gyógyítani. A gép maga jó, azt én is hallottam, csak inkább a gyógynövényes cuccaira lennék kiváncsi, hogy mennyire hatnak. A lányomnak már vagy 10 féle multivitamint adtam, de egyik sem ért semmit.
2012. márc. 18. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyógynövények nagyon hatékonyak tudnak lenni, de meg kell találni a megfelelőt a gyereknek.

A természetgyógyászok között is van jó és jobb is. Érdemes mindenképp olyanhoz menni, akiben megbízol, akiről ismeretségi körödben csak jókat hallottál.

Jó a reiki is a gyerekeknek. A homeopátia nekünk egyelőre nem jött be, azzal szemben én szkeptikus vagyok, vagy csak jó doki kérdése az is, nem tudom.

2012. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valószínűleg természetgyógyásza válogatja - ugyanúgy, mint az orvosoknál vagy minden más szakmában, itt is van, aki csak a pénzre hajt, van, aki meg tényleg elhivatott.

Beteg gyermekkel nincs tapasztalatom, de természetgyógyász által ajánlott gyógynövények nekem sokat segítettek már (autoimmun gyulladásnál, teherbeesésnél). Szerintem, bár nem vagyok gyógyszerész, a gyógynövényekben persze, hogy vannak hasznos hatóanyagok, nem hiába használják őket szerte a világon évezredek óta (sőt még egyes állatok is :))

Legjobb talán, ha olyan természetgyógyászt kerestek, akinek orvosi papírja is van és ismerősök ajánlják...

2012. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ismerősök ajánlották. A tesómat meddőség ellen kezeli, de eddig nem sok sikerrel. Az orvosok már lemondtak róla, én nem hiszem, hogy ő bármit tudna ezzel kezdeni.

orvosi papírja szerintem nem sok természetgyógyásznak van, mert a kettő valahogy kizárja egymást.

2012. márc. 20. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Tesód nem próbálta még a méhpempőt?
2012. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém belgyógyászból lett természetgyógyász, többször volt, hogy kombináltan írt fel gyógyszert és egyebet. De most találtam, itt is van pár átnyergelt orvos pl: [link]
2012. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!