Van itt olyan anyuka, aki otthon tornáztatta babáját a Dévény módszer szerint és elért vmi komolyabb eredményt így is, és nem kellett rendszeresen foglalkozásokra járni, max időszakos kontrollra?
mi a problémája a gyerekednek?
jól értem, nem is dévényt ajánlottak neki, csak azt tudnád csinálni vele otthon? (mármint a nem emelgetés végett gondoltad)
azért az se mindegy, hogy mire milyen torna, mert nem gy van, hogy tök mindegy, majd lesz valami.
a dévény tulajdonképpen egy izomstimuláció, ez egyrészt a letapadt/feszes/gyenge izmikra jó, ugyanakkor az agy bizonyos részeit be tudja indítani a torna (pl. a mászást ki tudja váltani)
akkor ott van a tsmt torna, az leginkább a homloklebenyt stimulálja, ezért beszédbeindító tornának is nevezik, de figyelemzavaros gyerekeknek is nagyon jó.
van katona féle módszer is, ezt pontosan nem ismerem, a barátnőm oxigénhiányosan született babájának ezt ajánlották első körbe.
szóval tényleg nem az a lényeg, hogy mit tudsz megcsinálni, első körbe mi az amire szüksége van, utána az, hogy azt tudod-e otthon is gyakorolni vele.
a dévény olyan torna amit nem lehet. de pl. a tsmt torna az úgy van, hogy a szülőknek betanítja a gyógytornász és csak havi 1x kell menni.
Szia!
Az első lépés itt valóban az, hogy egy szakember kijelölje a számára megfelelő terápiát. A dévénynél is van először állapot felmérés, és lehetőség a szociális alapon való foglalkozásra, nekünk erre nem volt lehetőség, mert vidékiek vagyunk, de azt gondolom, hogy a 2500 Ft/óra hetenként nem annyit ér, mint a gyermek egészsége. Behozhatatlan, visszafordíthatatlan következményei vannak, ha nem kap segítséget, míg szükséges. Szóval mi voltunk állapot felmérésen, mert nekünk is "csak enyhe hypotóniája volt", így nem fért be a neurológus szerint a csoportos torna keretébe. Nekünk ott a neurológián, Katona féle gyakorlatokat mutattak volna otthonra, én azonban nem bíztam abban, hogy én kellően jól csinálom majd, és elég lesz neki, ezért mentünk el -pestre a dévény központba. Állapotfelmérés után kaptunk szakvéleményt és telefonszámot helyi specialistához, akihez heti rendszerességgel jártunk, 4 hónapig. 3 hónapos korától 7 hónapos koráig. Addig kellett így járni, amíg az önálló nagy mozgások be nem indultak, a lányom 7 hósan mászott és ült fel néhány nap különbséggel. Ettől kezdve 1 éves koráig havonta 1x mentünk, ekkor indult el, most 2 éves és a napokban újra visszavittem, hogy kontrolláljuk le. Nem tudom, hogy hol tartanánk most nélküle, nekünk nagyon soakt segített. Az biztos, hogy nem a lehúzásról szól. olyan túljelentkezés van, hogy annál tovább biztos nem jártatnak, ahogy már nem lesz indokolt. A tornász egy passzív izommozgatást, egy masszázst végez, és ezt te csak megfigyeled. Mutat otthoni gyakorlatokat ez lesz a ráfelelő aktív mozgás, pl ülésbehúzás, forgatás, kúsztatás stb. EZt otthon legalább naponta 3* kell ismételni. Én a helyedben felkeresném őket mielőtt megszületik a kicsi, és meghallanám, hogy mit javasolnak, hogyan és mikor tovább. Oda nyugodtan hordhatod a picit is, sterilek a körülmények, meleg van, folyamatosan vele lehetsz, megszoptathatod, elláthatod, hozzá vannak szokva, hiszen van aki születésétől hordja a babáját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!