Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen vitted először...

Mennyi idősen vitted először fogorvoshoz a gyereked, és miért?

Figyelt kérdés

2012. márc. 13. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
2 évesen.Én mentem a magándokimhoz,és jött velem.Lassan 4 éves,azóta 2x nézett rá.Gyönyörűek a fogai,szerencsére.Nem lehet elég korán kezdeni...
2012. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 évesen :( Akkorát esett, hogy a két első foga visszacsúszott az ínyébe. Először azt hittük kitört. Óriási trauma volt mindenkinek. Fogorvosnak, a gyereknek, nekem, még a Nagymaminak is......... azóta üvöltés nélkül nem úszok meg még egy gyerekorvost sem. :(
2012. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 éves kortól állítólag vinni kéne rendszeres ellenőrzésre, mint a felnőtteket. De nálunk a fogmosás is egy tortúra volt, úgyhogy én 3 évesen vittem először a lányomat. Így is elég sokáig tartott, mire rábeszéltük, hogy engedje meg megnézni a fogait. Szerencsére jók a fogai. Az oviban viszont már évente viszik őket.

A fiam 2 éves, de még nem vittem, nem is fogom mostanában, mert épp a félős dackorszakát éli. Még a postán, boltban is sír, úgyhogy ezt meg sem próbálom. Amennyire én látom, jók a fogai.

2012. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17 hónaposan, mivel fekete csíkok jelentek meg a fogán. Olyan volt mintha mákos lenne. A fogorvos nagydarab szakállas elég csúnya bácsi volt, és a lányom nem engedte, hogy belenézzen a szájába, és az orvostól is megilyedt, és sírni kezdett. Erre a fogorvosom először megállapította, hogy fogköve van, amivel nem kell semmit csinálni, és azt is, hogy neveletlen a gyerekem, mert hisztizik, hiszen szerinte a kutyát is meg lehet tanítani arra, hogy kivegyük a szájából az ételt. Nem viszem oda többet...
2012. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es: ez hülyeség. Az én fogorvosom azt mondta, hogy még az ovis csoportokban is bőven előfordul olyan gyerek, aki nem engedi, hogy megnézze a fogait. Én jól beolvastam volna neki.
2012. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, nagyon rosszul esett amit mondott, mert nem hiszem, hogy neveletlen lenne, kellett pár nap, hogy túltegyem magam rajta. Később megtudtam, hogy a fogorvos egyik saját gyerekével sincs jó viszonyban, nem véletlen...
2012. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 évesen. Egyrészt a státuszon ajánlja a védőnő, másrészt mi is járunk szűrésre is, így akartuk, hogy ő is szokja. Másfél éves lesz májusban, azóta egyszer voltunk éves ellenőrzésen (áprilisban megyünk megint), és kétszer egyéb ok miatt. (A mi fiunknak is visszacsúszott 4 foga egy esés miatt, a napokban pedig a küszöbre esett szájjal, az első két foga csámpás lett.)
2012. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 évesen. Lyukas lett egyik rágó foga. betömték. nem sírt, segített.

kisfiamnak csontosodási zavara van, hogy ezért romlott el? hm, nem tudom.

napi 3x mosom neki.

2012. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!