Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy lassan 3...

Normális, hogy lassan 3 évesen nem nyúl a labdáért, ha dobom neki?

Figyelt kérdés

Fiamról van szó. Nyár elején lesz 3 éves. Ha labdázunk, akkor csak előre nyújtja mindkét kezét és csak akkor tudja elkapni a labdát, ha közvetlen a kezébe dobom. Ha már kicsit jobbra/balra, fel/le megy a labda, egyszerűen nem nyúl utána, ugyanúgy előre nyújtva marad a keze.


Direkt vettem most neki egy játékot, biztos ismeritek, ilyen tépőzáras "tárcsa" amit a kezedre lehet húzni és hozzá egy teniszlabda szerűség, amit a tárcsával elkaphatsz, és az hozzátapad. De ezzel is úgy játszik csak, hogy maga előtt tartja a kezét, ha kicsit jobbra vagy balra dobom, nem nyúl érte.


Meddig normális ez?


2012. márc. 12. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A háziorvosotoknak azért említsd meg,ha éppen arra jártok.Lehet,hogy valami fejlesztésre mindenképp szükség lenne.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Az én lányom ugyanilyen volt. Most 4,5 éves. Már el tudja kapni. Eddig nem is nagyon érdekelte a labda. Ha másban nincs elmaradva akkor nem hiszem hogy ez gond.
2012. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, még kicsi hozzá, hogy tudja a gyorsan érkező labda elé irányítani a kezét.

Ha más elmaradása nincs ezért nem kell fejlesztésre menni vele.

2012. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem másban nincs lemaradva. Ügyesen rajzol, fest, gyurmázik, rúgni jól tudja a labdát, csak elkapni nem sikerül, mert nem nyúl érte. Szépen beszél, szobatiszta. Talán nincsen vele másban gond.

2012. márc. 12. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy normális. Az én lányom sem kapta el 3 évesen a labdát. Most 4 éves lesz hamarosan, már el tudja kapni, úgy tanítottam, hogy ha odaér a labda, akkor szorítsa rá a kezeit. De ha nem pont oda dobom neki, hanem kicsit mellé, akkor nem nyúl oda.
2012. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 32 vagyok, de kb így vagyok mint a fiad. Totál bénán dobok és alig bírok elkapni vmit, ha jön felém.

A lányom 3 éves múlt: labdaérzék szintén nulla. Másban ügyes, ebben nagyon béna. A kis 16 hósom ügyesebben dobja el a labdát mint a lányom. Én ezen sosem agyaltam. Gyönyörűen rajzol, fest, emberkét, napocskát, állatokat, komplett családokat, mindenki számára felismerhető testrészekkel. Hát labdázni nem tud, na bumm.

2012. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!