Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam pár napja jár oviba,9-12-...

Fiam pár napja jár oviba,9-12-ig vannak,2,5 éves, mikor le kell ülni ö megy játszani, mesét olvasnak ö mással foglalkozik, meg fogja ezt szokni egyáltalán? Az ovónök kell rávezessék a dolgogra? én itthon mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
mennyi idö vajon mig szót fogad az ovónéniknek?valami jó tanács?
2012. márc. 9. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy az óvónők hogyan tudnak ráhatni. Egyébként mivel nemrég kezdte az ovit így még ez normális kicsivel hogy nem tud viselkedni. Egyébként szépen lassan ráfog majd szokni hozzá. Esetleg odahaza ti is próbálkozhattok hasonlókkal hogy ha otthon is látja hogy ezt meg ezt így kell akkor ott is így fog majd viselkedni. Én beszélnék az egyik óvónővel hogy ő mit tanácsol.
2012. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mindenhez nyúl hozza,nagyon eleven gyerköc,játékokat dobélja meg ilyenek
2012. márc. 9. 11:01
 3/6 A kérdező kommentje:
dobálja
2012. márc. 9. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne siettesd ez teljesen természetes. Az óvónéni feladata, hogy beszokjon a gyermek. Nagyon nehéz helyzetben van most a gyermek új gyerekek, nincsen anya, más játékok, más ételek, más szokások egy szóval minden furcsa még neki. Hagyd békén belefog jönni a dologba, igazából van gyermek aki 1-2 hétig csak sír nem hogy feladatott oldjon meg. 3 évesen 10 percet tudnak csak figyelni a gyerekek, ennél többet ne is várjon az óvónéni.

Ha még is szeretnél valamit csinálni, akkor olvass rövidebb meséket otthon pl. elalvás előtt, de az is jó ha elmeséled neki (mesébe ágyazva) amit az nap csináltatok. Semmi Grimm mese nem kell csak ami eszedbe jut. Üljetek le 5-10 percig "játszani" pl. kifestő, foglalkoztató füzetek , kirakó, memória

2012. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk is igy volt,és szerintem mindenkinél.ő még enni is csak 2 percre ült le.és a közös játékba először be se szált aztán keveset de maradt,most már majdnem végig üli.nálunk az ovónő azt mondta ő nem erőlteti,az asztalnál való ülést,naponta 5 percel elhúzta,aztán a 3, napon már ő maga maradt ott addig még más meg nem ette.a közös foglalkozást se erőlteti,próbál kedvet csinálni neki hozzá,mondjuk vegyes csoport igy nem biztos,hogy leköti ha 6 évesnek való játékot játszanak,nem érti még.bele fog szokni.minden nap jobb lesz.de sokat segít az ovónéni,én otthon úgy próbáltam tanítgatni,hogy várja meg én is befejezem a kaját.mondjuk a neki való foglalkozásokon itthon sose megy el,ha kell 1 óráig is ül és alkot.igy ezzel nem foglalkozom.
2012. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a mese hallgatás és munkafüzetezés nem megy, nem baj. Próbáljatok festeni, nem baj ha közben 10 kört fut az egész lakásban majd csak vissza jön és meg csodálja, te abban a pár percben milyen szépet készítettél. A festés helyett persze lehet gyurmázni, sóliszt gyurma, rajzolás, papír mozaik készítés, repülő hajtogatás, vagy lavórba szívószállal fújatok nagy buborék halmot, vagy hajtogatott hajót tegyetek egy lavór vízbe, vagy csak enged főzésközben picit segíteni pl. a te feladatod most az lesz, hogy az ebédhez való répát beledobáld a lábosba. Vond be a házimunkába, de úgy kezdve, hogy ez most a te feladatod... És ha kész a munka /ebéd látod ebbe te tetted bele a répát és milyen finom puhára főt, milyen finom lett.
2012. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!