Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam nagyon kezelhetetl...

5 éves fiam nagyon kezelhetetlen itthon ;kiabál, nem fogad szót, ha szépen kérjük, ha nem. Néha elcsattan egy apró nem pofon, de 'rácsapok" picit a szájára, ha kiabál. Azóta önkéntelen is az arca elé kap, ha valaki kinyújtja a kezét. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Ez normális?A védőnő néz rám nagyokat,hogy miért csinálja ezt?Manapság simogatni kell őket,hogy szót fogadjanak?Próbáljuk szép szóval,értelmesen megbeszélni vele,de ugyanúgy folytatja.
2012. márc. 8. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen, ez az átka ha minden egyes ilyen helyzetnél a tettlegességet választod. A gyerek fél, hogy megint kap. Nem veréssel kell nevelni. Természetes, 5 évesnek megfelelően viselkedik, így hívja fel magára a figyelmet. Többet játszatok, törődjetek vele.
2012. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Nem normális eléggé meg van félemlítve az a gyerek ha már felemeled a kezed és az arca elé kap vagyis védekezik!!!

Légy türelmes nem kell péppé verni mert hangosodik.

Beszélj vele ne verd!!!!!

2012. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is pont ilyen, ő is 5 éves. Tegnap voltam a nevelési tanácsadóba, a gyereket nem kellett vinni, majd csak legközelebb. A lényeg az,hogy azok alapján amit elmondtam, azt mondták amit az előző is írt,hogy ez nagyon nagy valószínűséggel csak figyelem felkeltés.Úgy van vele, hogy addig is amíg rossz tuti,hogy vele foglakozunk és nem mással, és ha nem hajlandó abba hagyni a hülyeséget a gyerek akkor nem bántani kell hanem olyat kell neki ígérni amiért neki is megéri abba hagyni, ez sokszor lehet ,hogy csak egy ölelés, vagy ,hogy akkor leülök játszunk valamit együtt vagy példul elmegyünk sétálni. Meg nem mindig arra kell felhívni a gyerek figyelmét, hogy ő milyen rossz mert akkor csak azért is rossz lesz hanem meg kell találni mi az amiben ügyes.Ha valamit jól megcsinál minig megdícsérni érte,hogy milyen ügyes és szépen megcsinálta ezt vagy azt.Na szóval a lényeg az,hogy sokat kell fogalakozni a gyerekkkel és erősíteni az önbizalmát, és nem folyton azt mondogatni hogy mit csinált már megint rosszul. Nagy vonalakban ezek azok amiket mondtak, és szerintem azért nagyon sok igazság van benne.
2012. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
normális de azért tilts el tőle amit szeret egy hónapig legyen több szabály és többet törődj vele talán akkor abba hagyja és ne engedj meg neki egypár dolgot akkor majd rájön hogy máskor jobban kéne viselkednie
2012. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!