Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós gyereknek trükkök...

Válogatós gyereknek trükkök az ételek elkészítését és kínálását illetően? Mi az ami bevált?

Figyelt kérdés
Csak ne azt írjátok, hogy ne adjak neki enni és majd ha éhes lesz, úgyis megeszik később bármit, mert ez nálunk nem jön be.
2012. márc. 8. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mini katonázok fogpiszkálóval, és közben megy a tv, vagy mesélek. Röhej komolyan. :-(
2012. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyen veletek együtt az asztalnál. Ne legyen előtte többféle étel.
2012. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem válogatós,csak "nem ér rá" enni.Kb. két hete kölesgolyókkal eszünk,pontosabban én etetem őt a kajával,ő meg engem golyókkal,azóta mintha kicserélték volna:)

De persze ez beválik egy 11 hónapos gyereknél,lehet,h idősebbnél már nem:)

Sok sikert

2012. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos szintén a tv előtt eszünk, vagy játék közben teszem a kaját a szájába. Tudom, hogy nem jó így, de ez van.
2012. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az attól is függ h mekkora a gyerek.

2,5 éves, a ún "nem ér rá enni" típus, az első három falat után már rohanna. A kenyeret katonázzuk és villával eheti (azzal is telik az idő, és lefoglalja magát, hogy a villával felböki)

Vacsorára ha van időm vmilyen lepénykét sütök (spenótos, sajtos, amolyan tócsnifélék, csak sütőben) (házi) ketchuppal szoktam rá rajzolni arcot (és nagy élvezettel harapdálja le a fülét, haját,) illetve autót.

2012. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem válogatós a fiam,szimplán nem eszik,semmit,de szó szerint néha,aztán azért pár falatot.Nálunk egy vált be,nem érdekel,h nem eszik,de már tényleg nem.Nem könyörgök neki,nem is törődök vele,h eszik-e vagy se.Ott ül velünk az asztalnál,jó étvágyat mindenkinek és eszünk és beszélgetünk,ha eszik,akkor kevesebbet dumálunk Apával,h had egyen,ha meg nem akkor se szólunk arról,h egyen már,ez bevált,így ált. hajlando 4-5 falatot jóízűen enni.Persze van mikor semmit se eszik-se reggel,se délbe,se du,se este nem akar,na akkor azért jön a harc,meg a zsarolgatás,meg ha más nincs akkor kap kekszet,ropit csak vmi legyen abba a pocakba.Nem egyszerű,tudom...Böliből úgy még nem hoztam el,h evett,minden mindig jó azt mondják,csak nem eszik,néha pár falatot,ennyi.Hátha ennyi akkor ennyi!És ezt nem értik meg a bölis nénik,ha én nem aggódok,nekik se kéne,ha ott is ráhagyná enne pár falást talán.

Nálunk még az is szokott segíteni,h vágok össze almát,banánt ezt azt rakok tányérra és azt ráteszem a kisasztalára és azért az ált elkopik onnét,jövet-menet bekapkodja.

Velem úgy csináltak mikor kicsi voltam-én se ettem semmit,mégis felnőttem,h a spájzba az alsó polcon mindig volt kaja-lekváros kenyér,felvágott,kockasajt,túró rudi,ez-az és mentem és választottam,ha akartam enni és így azért eszegettem.De nem mondták,h menj és egyél,tudtam,h ott van,ha kérek.Azért mindig le kellett ülni anyumékkal is ebédelni,vacsizni,mégha nem is kellett az,de a spájzi azért fogyogatott és szépen lassan azért már ebédkor is ettem.

Más ötletem nincs.Adj neki amit megeszik,persze azért ne csokival tömd,nálunk most a mazsola a sztár.az bezzeg fogy!!!

2012. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Kedves utolsó, valószínű neked van igazad. Már én is ott tartok, hogy egyszerűen nem fogom idegesíteni ezen magam. Ha eszik jó, ha nem, akkor nem. Plusz, le fogom szoktatni a pudingról, kekszről stb., mert az bezzeg megy befele. Csak anyám stresszel állandóan, hogy vékony a gyerek.
2012. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem ezzel csak az a bajom, ha nem eszik, a gyomrocskája összeszűkül. ÉS ha eszik végre akkor is egyre kevesebbet, mert hamarabb tele lesz. Saját magam tapasztalatából tudom.


Egy tippem van, amit a napokban tapasztaltam meg, ezt megosztom veletek, hátha nektek is beválik: ez a levesgyöngy. Imádja, és krémlevesbe is megeszi jóízűen, persze a golyócskák miatt. A csirkekrémleves például elég tápláló, krumpli és répa is van benne.

2012. márc. 9. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!